ZSP7tarczanagl

Ubezpieczenie

Nr polisy dla szkoły: 92105117

Ubezpieczenie NNW AXA

Przydatne informacje

 

Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 21.06.2019 09:00 218 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

MISTRZ ORTOGRAFII KLAS V

18 października odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas piątych. Celem konkursu jest propagowanie zasad poprawnej polszczyzny, rozbudzenie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz zachęcanie uczniów do brania udziału w konkursach. Uczestnicy podczas pisania poznali miłośnika oceanografii, który widział hałdy muszli i wybiera się na kurs płetwonurków.

Zwycięzcami zostali:

1. Mateusz Szkatuła z klasy Va
2. Kinga Niewiadomska z klasy Vb
3. Emilia BanaS z klasy Vb.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!

Mirosława Gęborys

img-20181030-wa0001img-20181030-wa0000

 

 

Pomagamy

Klasa Vd po raz drugi bierze udział w w przedsięwzięciu zorganizowanym przez  Stowarzyszenia ,,Piękne Anioły" -,, Czysty Aniołek". Celem akcji jest zbiórka środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin, 27.10.2018r.  dostarczyli zebrane rzeczy do MOPS w Wodzisławiu Śl. , gdzie uprzejmy personel wyjaśnił, czym zajmuje się ta instytucja i w jaki sposób pomaga ludziom w potrzebie.

Mirosława Gęborys

img-20181028-wa0002img-20181028-wa0000img-20181028-wa0003

 

 

DZIEŃ POZYTYWNEGO BOHATERA

6 listopada samorząd uczniowski, zamiast tradycyjnego Halloween, organizuje Dzień Pozytywnego Bohatera. Tego dnia każdy uczeń może się przebrać za wybraną postać książkową, baśniową czy filmową. Ważne, aby bohater ten kojarzył się z dobrym, pozytywnym działaniem, o którym przebrana osoba będzie potrafiła opowiedzieć. Oprócz wielu niespodzianek dodatkową atrakcją jest konkurs na najbardziej oryginalne, pomysłowe przebranie. Komisja, w skład której wejdą wybrani uczniowie i nauczyciel, wyłoni zwycięzców w następujących grupach wiekowych ; klasy 1-3, klasy 4-6 i klasy 7-8 + gimnazjaliści. 

 Zachęcamy wszystkie klasy do zaangażowania się w przygotowanie Dnia Pozytywnego Bohatera. Przebrani uczniowie na pewno tego dnia nie będą pytani.

alt

 

ZBIÓRKA ŚRODKÓW CZYSTOŚCI W RAMACH AKCJI CZYSTE ANIOŁY

Samorządy szkolne zaangażowane w prace Miejskiej Rady Uczniowskiej podjęły decyzję o włączeniu się w akcję zbiórki środków czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Również w naszej szkole chcemy taką zbiórkę przeprowadzić. Zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziny do zaangażowania się. Można przynosić pojedyncze rzeczy, mydła, płyny, proszki, itp. Zbiórka trwa do 5 listopada. Artykuły dostarczamy do opiekuna samorządu lub wychowawców. Oprócz punktów dodatnich nagrodą będzie satysfakcja, że możemy komuś pomóc.

Opiekun Rady Uczniowskiej – Małgorzata Matysiak

alt

 

 

Kodowanie przez zabawę

23 października uczniów klasy III a odwiedziła Pani Iwona. Przyniosła ze sobą trzy ciężkie pudła, które wypełnione były kolorowymi obrazkami i niebieskimi strzałkami. Na początku zajęć, na środku klasy została rozłożona duża mata edukacyjna. Wszystkie dzieci usiadły wokół maty i z ciekawością słuchały naszego gościa. Były to zajęcia z podstaw programowania prowadzone w ramach akcji Code Week 2018 r. Kodowanie przez zabawę nie tyko jest świetną zabawą, ale również rozbudza zainteresowania, rozwija logiczne myślenie, doskonali orientację przestrzenną oraz integruje zespół klasowy. W dzisiejszym świecie, kiedy komputery towarzyszą nam na każdym kroku dzieci chętnie biorą udział w tego typu zajęciach. Dziękujemy za ciekawą lekcję!

Hanna Rek

dsc_0578dsc_0584dsc_0588dsc_0590dsc_0597dsc_0595

 

 

Zajęcia matematyczne "Liczę na siebie"

W piątek 12 października część uczniów klasy II D wzięła udział w podchodach, których celem było rozwijanie uzdolnień matematycznych oraz inspirowanie do działań kreatywnych. Zabawom edukacyjnym, odbywającym się na terenie naszej szkoły, towarzyszyły ogromne emocje. Zmagania rozpoczęły się od ustalenia składu drużyn. Następnie uczniowie nadawali nazwy swoim grupom i przygotowywali stroje. Po wykonaniu czynności organizacyjnych „Super matematyczki” i „Szybkie liczydła”  stanęły przed  wyzwaniami matematycznymi. Na rozwiązanie czekało dziesięć zadań, których treść ukryta była w odpowiednio ponumerowanych balonach. Dużą radość sprawiało uczestnikom rozbijanie balonów i odczytywanie ukrytych w nich poleceń. Dzieci chętnie przystępowały do kolejnych czynności  i z ogromną energią konkurowały ze sobą.  Uczniowie musieli odszukać salę znajdującą się między szafkami ubraniowymi z numerami 74 i 77, odczytać temperaturę na umieszczonym w tej klasie termometrze i dokonać kilku obliczeń temperaturowych. Inne zadanie polegało na pozyskaniu w sekretariacie informacji na temat ilości uczniów uczęszczających do szkoły i wykonaniu obliczeń związanych z tą liczbą. Na górnym korytarzu ukryte były orzechy, które należało przeliczyć i podzielić do pięciu kubeczków. W sali gimnastycznej uczestnicy rozwiązywali zagadki matematyczne. To tylko wybrane zadania,  wymagające wykazania się wiedzą oraz umiejętnościami logicznego myślenia. Podchody wygrały „Super matematyczki”. Na koniec zajęć dzieci udały się do gabinetu z- cy dyrektora Aleksandry Kaczmarczyk, która pogratulowała im i wręczyła słodkie upominki. Podobne atrakcje już wkrótce czekają kolejną grupę uczniów z klasy II d.

Agnieszka Gajdosz

dsc_3974dsc_3936dsc_3960dsc_3916dsc_3962dsc_3934  

 

Wizyta Straży Pożarnej

18 października w naszej szkole klasy I przywitały szczególnych gości, a mianowicie przedstawicieli Straży Pożarnej. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej oraz zasad bezpiecznego zachowania się. Strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzęty, które są niezbędne podczas akcji ratunkowych. Uczniowie przypomnieli sobie, jak należy wzywać straż pożarną oraz najważniejsze numery telefonów alarmowych. Dowiedzieli się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzieleniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych i innych niebezpiecznych sytuacji. W kolejnej części pierwszoklasiści mogli wcielić się w rolę strażaka zakładając hełm oraz siedząc w kabinie wozu strażackiego. Spotkanie to uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka.

20181017_09284120181017_09340420181017_09103020181017_09365120181017_09265320181017_090803

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo