ZSP7tarczanagl

Ubezpieczenie

Nr polisy dla szkoły: 92105117

Ubezpieczenie NNW AXA

Przydatne informacje

 

Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 21.06.2019 09:00 88 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Świat blisko nas

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas piątych, na lekcjach języka polskiego, zajmowali się projektowaniem ofert biur podroży. W kilkuosobowych zespołach, które samodzielnie utworzyli, przemyśleli sposób realizacji projektu, a także przeanalizowali oferty biur podroży, wybrali region Polski lub świata, który został celem wycieczki organizowanej przez stworzone biuro podroży. Opracowali trasę wyprawy do wybranego przez siebie zakątka, uwzględniając atrakcje, ciekawostki, zabytki, przyrodę, tradycje , historię oraz kuchnię. Podali informacje przydatne uczestnikom podczas tworzenia poszczególnych etapów przygody, rodzaje środków komunikacji, niezbędne wyposażenie, ceny biletów wstępu. Przygotowali foldery zawierające między innymi hasła reklamowe, mapki, przydatne słówka. Po zakończeniu pracy odnieśli się do swoich projektów, uzasadnili wybór, pamiętając o etyce przekonywania i kulturze wypowiedzi.
Celem projektu było stworzenie logicznej, pełnej i uporządkowanej wypowiedzi, pisanej poprawnie pod względem ortograficznym oraz z zastosowaniem reguł pisowni. Nauka korzystania z informacji zawartych w rożnych źródłach, gromadzenie wiadomości oraz selekcjonowanie informacji. Poznanie i używanie stylu stosownego do sytuacji komunikacyjnej oraz sposobu wyrażania do zamierzonego celu wypowiedzi. W sali nr 26 można zobaczyć wystawę wybranych prac.

Mirosława Gęborys

img-20190112-wa0036img-20190112-wa0033img-20190112-wa0006img-20190112-wa0020img-20190112-wa0035img-20190112-wa0034

 

 

 

Uczymy się matematyki przez zabawę

Gry matematyczne przynoszą uczniom dużo radości i satysfakcji. Taka forma pracy uaktywnia uczniów, wzmaga motywację, angażuje emocje, rozwija spostrzegawczość, wyobraźnię i pamięć. Ze względu na element zaciekawienia uczniowie chętnie podejmują działania pogłębiając i utrwalając swoje umiejętności, bo łatwiej zapamiętać to, co przyjemne i interesujące. Uczniowie klasy III a utrwalają tabliczkę mnożenia podczas zmodyfikowanej gry w bingo.

Hanna Rek

dsc_0639dsc_0643dsc_0642dsc_0634dsc_0644

 

 

Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny

17 grudnia 2018r. podczas wspólnej wigilii dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, nastąpiło rozstrzygnięcie ogłoszonego przez prezydenta miasta Mieczysława Kiecę konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny. Jest nam bardzo miło poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Jakub Weiner kl. VII a – wyróżnienie szczególne w kategorii wiekowej młodzież;
Sandra Kozubek kl. VII a – wyróżnienie w kategorii wiekowej młodzież;
Natalia Macharzyńska kl. VII a – wyróżnienie w kategorii wiekowej młodzie;
Krystian Wójcik kl. VII a – wyróżnienie w kategorii wiekowej młodzież.

Jednym z warunków udziału w konkursie było przygotowanie pracy kolorystycznie zgodnej z przynajmniej jednym z miejskich kolorów (szary, czerwony lub granatowy). Prace zostały ocenione przez jury w trzech kategoriach – dzieci do 10 roku życia, młodzież od 11 do 18 roku życia oraz kategoria rodzinna/ grupowa.
Galerię wszystkich stroików zobaczyć można na fanpage’u Miasto Wodzisław Śląski.


Opiekunowie Anna Drozd i Sylwia Lach

Znalezione obrazy dla zapytania stroik świateczny gif

 

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego pt.”NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

Z dumą informujmy, że szkolny konkurs plastyczny na „NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ” cieszył się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Do organizatorów wpłynęło ponad 100 prac , które zachwycały różnorodnością oraz pomysłowością. Konkurs kierowany był do uczniów klas I-III oraz IV – VIII.
Spośród wszystkich prac jury wybrało kartki następujących uczniów:

Kategoria: klasy I – III:
1. Lena Nowak kl. III a i Jasmina Śledzińska kl. III a
2. Milena Patała kl. II a
3. Oskar Bugla kl. III a
 

Wyróżnienie otrzymują:

Weronika Gawlak kl. III a
Oliwer Krypczyk kl. III b
Malwina Danielewska kl. II b
Konrad Nowak kl. III a
Wiktoria Kołakowska kl. I b

Kategoria: klasy IV – VIII
1. Wiktoria Lodowska kl. VII b
2. Emilia Kędzior kl. V d i Paweł Polak kl. V d
3. Angelika Golec kl. V d

Wyróżnienia:

Konrad Kruczek kl. VII b
Oliwia Bander kl. VII a
Kinga Czajka kl. IV b
Jagoda Starosta kl. IV c
Paweł Sikorski kl. VIII a

Wszystkim uczniom biorącym udział dziękujemy, a wyróżnionym gratulujemy !

img-20181221-wa0002img-20181221-wa0000img-20181221-wa0001

 

Zmiana planu

Znalezione obrazy dla zapytania uwaga gif

Od 2 stycznia obowiązuje nowy plan lekcji. Jest umieszczony w librusie SP i Gim więc bardzo prosimy o dokładne sprawdzenie, ponieważ zmiany są niewielkie.

 

Życzenia

wigilia

 

Święta, święta

18 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski z okazji zbliżających się świąt. Celem konkursu było popularyzowanie poezji bożonarodzeniowej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów publicznych, uczenie rywalizacji w życzliwej atmosferze oraz pokazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas V. Recytatorów oceniało jury złożone z nauczycielek pracujących w naszej szkole oraz uczniów.  Wiersze prezentowane przez uczestników konkursu były związane z wigilią, która ma szczególny charakter w naszej kulturze. Łacińska nazwa vigiliae, oznacza zwyczaj nocnych czuwań, nazywana jest także wigilią spożywaną w przeddzień Bożego Narodzenia. Zwyczaj ten wiąże się z wypatrywaniem pierwszej gwiazdki na niebie, dzielenie się opłatkiem oraz składanie sobie życzeń

Zwycięzcami zostali:
1. Cyprian Michalik klasa Vb
2. Angelika Golec klasa Vd
3. Zuzanna Lesiuk klasa Vd

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

 Mirosława Gęborys

img-20181220-wa0004img-20181220-wa0003

 

 

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo