ZSP7tarczanagl

Wpłać 1% podatku
Sam decyduj,
procent
na co idą twoje podatki
Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 22.06.2018 09:00 -27 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Dzień ZIEMI

     22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi Szkolna Rada Uczniowska ogłosiła w naszej szkole Zielony dzień. W tym dniu w każdej klasie przedstawione zostały krótkie prelekcje na temat „Drugie życie telefonu komórkowego”. Mieliśmy również możliwość zjedzenia zdrowej, zielonej kanapki przygotowanej przez uczniów klasy IIIb i ich wychowawczynię panią Ewę Zawartowicz. Natomiast po południu odbyła się szkolna dyskoteka, na której bawiliśmy się przebrani w stylu dzieci kwiatów. Za najlepiej ubraną uznaliśmy Natalię Grubą (Vb), Tatianę Golec (Vb) oraz Olgę Bożek z klasy IIIc.

     Wszystkim uczniom, którzy przynieśli produkty spożywcze, bardzo dziękujemy.

opiekun SRU

Aleksandra Kaczmarczyk

20150422_081843_resized20150422_081822_resized

 

SUKCES NASZEGO UCZNIA

     29 kwietnia uczeń naszej szkoły Karol Stolarski z klasy VI a zajął I miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie Pierwszej Pomocy organizowanym w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu. Karol wykazał się wiedzą na najwyższym poziomie, pisząc trudny test i wykonując zadania praktyczne. Umiejętności uczestników oceniali instruktorzy międzynarodowej organizacji FACC.

     Swój sukces Karol powtórzył już po raz trzeci, czego mu bardzo gratulujemy i życzymy równie wielkich osiągnięć w nowej gimnazjalne szkole.

Aleksandra Kaczmarczyk

20150429_124613_resized20150429_124621_resized_1

 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

     15 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu. Udział w nim wzięli uczniowie klas IV-VI. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Test obejmował zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia i odżywiania, higieny, chorób wieku dziecięcego oraz pierwszej pomocy. Natomiast w części praktycznej uczniowie musieli wykazać się umiejętnością udzielania pomocy w przypadku krwotoku z nosa oraz utracie przytomności czyli układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

     Poziom był bardzo wyrównany. Cieszy fakt, iż coraz więcej uczniów naszej szkoły potrafi pomóc potrzebującym i czyni to naprawdę dobrze.

Najlepszymi okazali się:

I miejsce Wiktoria Władarz z klasy VI a

II miejsce ex aequo Karol Stolarski i Emilia Plewa z klasy VI a

     Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy do następnej edycji w przyszłym roku.

Aleksandra Kaczmarczyk

20150422_170601_resized_120150422_170424_resized

 

Piłkarki wywalczyły awans

27 kwietnia 2015 roku nasza szkoła była gospodarzem półfinału powiatu wodzisławskiego w mini piłce nożnej dziewcząt. Ten rok szkolny jest drugim rokiem, w którym dziewczęta mogą rywalizować w tej dyscyplinie sportowej.

W naszej grupie obok naszej reprezentacji znalazły się drużyny SP 10 Wodzisław Śl., SP Skrzyszów oraz SP 2 Rydułtowy. Niestety tego dnia do sportowej rywalizacji przystąpiły tylko dwie szkolne reprezentacje z „piątki” oraz „dziesiątki”. I spotkanie między tymi drużynami decydowało o awansie do następnego etapu rozgrywek, jakim jest finał powiatu.

Nasze dziewczęta zagrały bardzo pewnie, z pełnym zaangażowaniem oraz oczywiście nieodzownym sportowym szczęściem, co przełożyło się na końcowy wynik spotkania 6 : 2 dla naszej drużyny, gdzie już do przerwy prowadziliśmy 5:0.

Nasza szkolna reprezentacja piłkarek wystąpiła w następującym składzie : Agnieszka Lewczuk - kapitan drużyny ( 1 zdobyta bramka), Natalia Walaszek , Emilia Plewa, Oliwia Mierzejewska, Patrycja Walica, Paulina Hnida ( 2 zdobyte bramki ), Zuzanna Boczar ( 2 zdobyte bramki ), Julita Ślęczka, Natalia Dzierżęga ( 1 zdobyta bramka), Beata Walica oraz Anna Karolczuk .

Opiekun drużyny – Roman Szamatowicz

Gratulujemy awansu !

DSC_1222DSC_1228DSC_1221DSC_1224DSC_1217DSC_1220

 

Piłkarze na podium

20 kwietnia 2015 roku na naszym orliku został przeprowadzony finał miasta Wodzisławia Śląskiego w mini piłce nożnej chłopców . W finale tym spotkały się 4 najlepsze szkolne reprezentacje naszego miasta w tym roku szkolnym – SP 3, SP 4, SP 5 oraz SP 10.

Zawody zostały rozegrane systemem pucharowym, gdzie w pierwszym spotkaniu zagraliśmy mecz z SP 10, w którym niestety po zaciętym meczu ulegliśmy drużynie z „dziesiątki” 3 : 6, co spowodowało że następny mecz w naszym wykonaniu był meczem o miejsce trzecie. Spotkanie to obfitowało w wiele niewykorzystanych sytuacji przez naszą drużynę, gdzie już po 5 minutach to my powinniśmy prowadzić 2:0 gdyby nasz atak wykorzystał dwie wyśmienite okazje. Niestety kontry wykonane przez gości spowodowały naszą przegraną w tym spotkaniu.

Pełna rehabilitacja nastąpiła w kolejnym spotkaniu decydującym o 3 miejscu w zawodach z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie nasza szkolna reprezentacja wygrała 14:1 udowadniając, że ciągle jesteśmy w czołówce tej dyscypliny sportowej.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie : Patryk Turniak, Kacper Radwan, Filip Wolny, Kacper Macura, Wiktor Chłapek, Oskar Radziszewski, Jan Kowalski, Bartosz Lewandowski oraz Kacper Kasperski.

Opiekun reprezentacji - Roman Szamatowicz

DSC_1207DSC_1210DSC_1206DSC_1206_1

 

DARIA MISTRZEM ORTOGRAFII!

20 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Rydułtowach odbył się I Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowała Daria Grzelak, uczennica klasy Va. Do boju ortograficznego przystąpiło 16 szkół. Zachęcająco rozpoczynał się tekst dyktanda o cyrku "Hiacyntowy Maharadża": - Cóż za niewyobrażalnie cudowny dzień! Słowa te okazały się prorocze dla naszej reprezentantki.
Daria została MISTRZEM ORTOGRAFII w naszym powiecie. Dziękujemy i gratulujemy niezwykłego talentu ortograficznego. Przypominamy, że Daria już w tym roku, zdobyła tytuł Mistrza Ortografii w naszym mieście i "snuje marzenia o przyszłorocznym sukcesie".
Zachęcamy do przeanalizowania tekstu tegorocznego dyktanda.
 
Bernadeta Czech

IMG_0701SkanujIMG_0699

 

II Powiatowy Finał Konkursu Plastycznego „Moje przedszkole”

W dniu 15 kwietnia na terenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbyła się uroczystość zakończenia Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje przedszkole” w którym brały udział dzieci z naszego przedszkola. Uroczystość przeznaczona była dla laureatów konkursu oraz ich opiekunów. Wśród zaproszonych gości byli: Pani Barbara Chrobok - zastępca Prezydenta Miasta, Pani Ludwika Kłosińska - Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Wodzisławia Śl., Pani Ewa Wrożyna-Chałupska - dyrektor MiPBP oraz Pan Janusz Stanek - dyrektor PODN w Wodzisławiu Śląskim.

Organizatorem był PODN, a uroczystość prowadziła Pani Mirosława Lasecka- doradca metodyczny.

Nasze wychowanki: Julia Mrozik z grupy Skrzatów i Paulina Pustelnik z grupy Biedronek otrzymały wyróżnienia, pamiątkowe dyplomy oraz zestawy upominkowe. Prace dziewczynek zostały umieszczone na wystawie na terenie biblioteki. Na zakończenie dzieci mogły się zabawić z postaciami z bajek, w których wcielili się zaproszeni animatorzy.

 

Gratulujemy dziewczynkom sukcesu

DSC04363DSC04360DSC04393DSC04426DSC04430

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Zajęcia pozalekcyjne
Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo