ZSP7tarczanagl

Wpłać 1% podatku
Sam decyduj,
procent
na co idą twoje podatki
Telefon zaufanaia
Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 22.06.2018 09:00 95 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Obchody 50-lecia Szkoły

Obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej  nr 5 im. Władysława Broniewskiego przeszły już do historii i na długo zostaną w naszej pamięci.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wodzisławiu Śląskim koncelebrowaną przez księdza dziekana Janusza Badurę, księdza proboszcza Bogusława Płonkę i księdza wikarego Jarosława Janusza z udziałem całej społeczności SP 5 i zaproszonych gości. Liturgię uświetnił chór szkolny. Dostojeństwa uroczystości dodawał nowoufundowany poczet sztandarowy.
    Po mszy św. wszyscy udali się do Wodzisławskiego Centrum Kultury, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu. Dyrektor szkoły, Małgorzata Damek, z wielką radością powitała przybyłych na uroczystość dostojnych gości: Prezydenta Miasta Pana Mieczysława Kiecę, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Jana Grabowieckiego, Zastępców Prezydenta Miasta Panów Dariusza Szymczaka i Eugeniusza Ogrodnika, przedstawiciela biura poselskiego Pana Rafała Połednika, Radnych Rady Miasta i Rady Dzielnicy Nowe Miasto, Naczelnika Wydziału Edukacji Panią Ludwikę Kłosińską, byłych dyrektorów szkoły: Panów Czesława Wojaczka i Romana Koreptę oraz Panią Jadwigę Holeczek-Wojdat, delegację z zaprzyjaźnionej szkoły z Karviny, dyrektorów placówek oświatowych, instytucji kultury i sportu, byłych i aktualnie pracujących nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców, absolwentów szkoły oraz uczniów. W krótkim wystąpieniu zwróciła uwagę na wspaniałą tradycję szkoły i podkreśliła rangę jubileuszu.
Wszystkim gościom dedykowany był program artystyczny przygotowany przez nauczycieli, uczniów i absolwentów. Na scenę wkroczyła ekipa budowlana i „wybudowała” szkołę, do której z radością przybyli uczniowie i zaprezentowali kilka żartobliwych szkolnych scen. Zebrani mieli okazję obejrzeć jubileuszowy film, który został nakręcony w naszej szkole. Pokazywał on zarówno wydarzenia historyczne związane z tą placówką, jak i te, które obecnie mają miejsce. Przybyli na uroczystość zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić gościom podróż sentymentalną w przeszłość, przygotowaliśmy ekspozycje, gazetki, wystawy. Szczególnym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się stare kroniki, zarówno klasowe jak i szkolne, a także pamiątkowe zdjęcia. Każdy odwiedzający mógł zostawić swój wpis w wystawionej księdze pamiątkowej.
Święto szkoły stało się również okazją do zaprezentowania osiągnięć uczniów. Ściany i gabloty zdobiły puchary, medale i dyplomy uzyskane przez uczniów w minionych latach oraz te, zdobywane obecnie.
    Z okazji naszego jubileuszu ukazał się okolicznościowy biuletyn,w którym zostały zawarte informacje zarówno na temat historii, jak i bieżących wydarzeń odbywających się w "piątce".
    Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w pamięci wszystkich. Jubileusz był wspaniałą okazją do snucia refleksji i wspomnień dotyczących losów osób związanych z naszą szkołą, przywołania w naszej pamięci Tych, którzy odeszli oraz do myśli o własnej przeszłości. Lata szkolne to młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to przecież najpiękniejsze chwile w życiu każdego człowieka, do których powraca się z radością i rozrzewnieniem!

W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowych za szczere życzenia i pamięć o szkole, nie tylko z okazji jubileuszu.

Nasza Piątka.

50-tka na wesoło.

Wywiad z Panem Czesławem Wojaczkiem pierwszym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5.
 

Pierwszaki w muzeum

     W dniu 14.11.2014 roku pierwszaki wybrały się do Muzeum w Wodzisławiu Śląskim na spotkanie z historią, a raczej z prehistorią. Uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialna dotyczącą dinozaurów, poznać ich zwyczaje, nazwy i przenieść się za pomocą pokazu do czasów, kiedy królowały na Ziemi.  Dzieci z uwagą śledziły przekaz informacji, w większości potrafiły nazwać ,,straszne jaszczury”, opowiedzieć o nich, co bardzo zdziwiło prowadzących spotkanie. Uczniowie zobaczyli również animację ukazującą poruszającego się dinozaura po wodzisławskim rynku, zawiało grozą...,  w związku z tym, po wizycie w muzeum, poszliśmy zobaczyć, czy jeszcze biega po rynku. Spotkanie zakończyło się kolorowaniem sylwetek dinozaurów.

IMG_2290IMG_2295IMG_2298IMG_2297

 

Złoty Jubileusz

50

Drodzy Absolwenci
Szkoły Podstawowej nr 5
w Wodzisławiu Śląskim

 

 

 


Pragniemy poinformować, że tej jesieni 2014 roku, szkoła,
w której zgłębialiście tajniki wiedzy, obchodzi swój Złoty Jubileusz.  

Z tej okazji chcemy, abyście zaszczycili nas Swoją obecnością.
7 listopada zapraszamy Was na uroczystą mszę i akademię,
a później na spotkanie w murach szkoły z byłymi nauczycielami,
koleżankami i kolegami.


Program uroczystości:

1300  - 1430: msza w kościele WNMP w Wodzisławiu Śl.
1430  - 1630: uroczysta akademia w WCK
1700  - 2000: spotkanie w szkole:
                                                     - zwiedzanie
                                                     - spotkanie absolwentów w salach
                                                     - poczęstunek

Wpisowe w wysokości 30,00 zł prosimy wpłacić na konto Rady Rodziców :
PKO BP SA  86 1020 2472 0000 6602 0445 1340 z dopiskiem: Jubileusz SP5.

(wpłat można dokonywać do dnia 04.11.2014 roku)

 

Zapraszamy na mecz

Zarządu Klubu TKKF Relaks, serdecznie zaprasza na kolejny mecz naszej drużyny tenisa stołowego o mistrzostwo w IV lidze (okręgowej) ŚlOZTS, który zostanie rozegrany 30-go października (czwartek) w SP nr 5 przy ul. Tysiąclecia 25 przeciwko drużynie KS Naprzód III Borucin.

Początek meczu o godzinie 18-tej.

Nowyobraz

 

Spotkanie z leśnikiem

W dniu 21 października na terenie naszego przedszkola zorganizowaliśmy spotkanie z leśnikiem, panem Czarkowskim. Był to jeden z elementów Rocznego Planu Przedszkola pt. „My i ekologia”, jaki przedszkole w tym roku realizuje oraz jeden z elementów kolejnej edycji ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, w którym nasze przedszkole bierze udział.

Celem spotkania było przybliżenie dzieciom lasu, jako środowiska naturalnego, dostarczenie nowych wiadomości oraz zapoznanie ze sposobami dbania o jego piękno i ochronę leśnej przyrody.

Dziękujemy Panu Czarkowskiemu za ciekawe spotkanie, za interesujące opowieści o lesie, jego mieszkańcach i ochronie.

DSCI0338Zdcie0835Zdjie0836

 

Laureatki konkursu plastycznego pt. "Opowiadania z Doliny Muminków"

Z okazji 100. rocznicy urodzin Tove Jansson oraz przypadającej w 2015 roku 70. rocznicy pierwszej publikacji opowieści o Muminkach, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim zorganizowała dla dzieci konkurs plastycznym pt. "Opowiadania z Doliny Muminków". Jury oceniło ponad 230 prac plastycznych. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie pierwszoklasistki z naszej szkoły: Amelia Danielewska i Amelia Pluta. Z rąk Prezydenta Miasta Wodzisławia Śl. - Mieczysława Kiecy odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody.

zdAzdBzdC
 

I turniej Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych

25 października 2014 w ZSP nr 2 odbył się I turniej Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych, w którym wzięło udział 36 uczniów z 6 szkół naszego miasta. Uczeń naszej szkoły Adam Gardian prowadzi w klasyfikacji klas IV-VI. Gratulujemy!

http://uksbaszta.pl/rozgrywki/wodzislawska-liga-szachowa/

http://uksbaszta.pl/galeria/wls-i-runda-25-10-2014-zsp-nr2-wilchwy/

 

 

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Zajęcia pozalekcyjne
Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo