ZSP7tarczanagl

Ubezpieczenie

Nr polisy dla szkoły: 92105117

Ubezpieczenie NNW AXA

Przydatne informacje

 

Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 21.06.2019 09:00 88 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Instytut Odkrywania Tajemnic

W dniu 26.12.2015 r. klasa II d odwiedziła Instytut Odkrywania Tajemnic na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie wzięli udział w zajęciach ,, Świat wokół nas- trzy stany wody”. Przeprowadzili proste eksperymenty z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Dowiedzieli się, że woda występuje w trzech stanach skupienia. Eksperymentowali z obniżaniem temperatury za pomocą lodu i soli. Ujrzeli zachwycające zjawisko z użyciem ciekłego azotu. Następnie odwiedzili interaktywną wystawę poświęconą zmysłowi słuchu. Dowiedzieli się jak szybki jest dźwięk, co jest źródłem dźwięku, po co nam dwoje uszu. Było to fantastyczne spotkanie z fizyką, do której zostali wprowadzeni za pomocą eksperymentów i zabaw.

IMG_4167IMG_4158IMG_4178IMG_4152IMG_4154IMG_4174

 

certyfikat pobicia rekordu GUINNESS`a

Stamp of Approval

 

Wielki sukces uczennicy klasy VIa Darii Grzelak

Dnia 19 listopada 2015r. odbył się etap rejonowy XXI Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych. Po przejściu (bezproblemowym) konkursu szkolnego, naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIa Daria Grzelak. Celem konkursu było poznanie Ewangelii według św. Łukasza oraz wstępu do niej. Dla Darii, która jest zagorzałym czytelnikiem i ma wspaniałą pamięć, nie stanowiło większego problemu zapamiętanie treści Ewangelii z jej najdrobniejszymi szczegółami. Dała tego dowód, gdy wraz z 73 innymi uczestnikami, bez żadnej tremy zasiadła do pisania testu konkursowego. Wszyscy mieli 45 minut czasu, ale Darii wystarczyło 10, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania… Potem mogła obserwować jak współuczestnicy ciężko myślą nad odpowiedziami… Następnie komisja udała się w odosobnione miejsce w celu wyłonienia zwycięzcy, a uczniowie ze swoimi opiekunami mieli okazję zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy i poczuć się jak pielgrzymi, gdyż jest to miejsce, do którego przez cały rok przychodzą rzesze pątników. Po powrocie z kościoła w obecności księży dziekanów i doradcy metodycznego miało miejsce ogłoszenie wyników i okazało się, że Daria zajęła drugie miejsce ustępując tylko o jeden punkt miejscu pierwszemu! Tym samym uzyskała awans do etapu wojewódzkiego (diecezjalnego), który odbędzie się 31 marca 2016r. w Katowicach. Życzymy jej kolejnych sukcesów i radości z poznawania Biblii.

Bogumiła Ciuraj

 

LODOWISKO MIEJSKIE

Informujemy, że od dnia 27 listopada od godziny 15.00
oficjalnie otwarte zostanie Lodowisko Miejskie.

Zapraszamy.

 

Słodki MIKOŁAJ

Ogłaszamy akcję
„Słodki Mikołaj”

Zbieramy słodycze dla dzieci
z naszej szkoły.

Jeżeli chcesz podzielić się swoimi słodyczami z innymi dziećmi, to spytaj rodziców o pozwolenie i przynieś dowolne łakocie do szkoły!Nowyobraz

 

Słodycze będziemy zbierać 3 i 4 grudnia (czwartek i piątek )
oraz 7 grudnia (poniedziałek) na holu szkoły,
w gabinecie Pani Pedagog- sala nr 24,
oraz w sali nr 25 u Pani J. Kubica.

 

Warto pomagać

Dnia 19 listopada uczennica klasy VI b Natalia Gruba otrzymała z rąk prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy nagrodę za udział w konkursie plastyczno - literackim "Warto pomagać", który odbył się w tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu profilaktycznego Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Gratulujemy!

3

 

Narodowe Święto Niepodległości.

Dnia 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy III a , VI b i VI a pod kierunkiem pani Hanny Rek, pani Renaty Czajkowskiej i pani Katarzyny Kubali – Piszcz.
Obchody rocznicowe przeprowadzone zostały w formie widowiska artystyczno-historycznego, traktującego o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu państwa polskiego w roku 1918. Uczniowie przypomnięli sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niezawisłości. Szczególny akcent położono na ukazanie niezłomności ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale walczył o oswobodzenie z zaborczej niewoli.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego rozpoczęła się część artystyczna, po której przemówił pan Dyrektor – Jacek Dojka. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w szkolnym konkursie historyczym "Polskie Symbole Narodowe" oraz uzyskali wyróżnienie w szkolnym konkursie historyczno – plastycznym "Piękna nasza Polska cała".

Serdecznie dziękujemy przybyłym na uroczystość.

20151110_09572820151110_09564820151110_09582320151110_10025920151110_09580020151110_095819

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo