ZSP7tarczanagl

Wpłać 1% podatku
Sam decyduj,
procent
na co idą twoje podatki
Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 22.06.2018 09:00 -27 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Festiwal Gier Planszowych

festiwal1

 

Piłka ręczna – kolejny finał powiatu

19 lutego 2015 roku odbyły się zawody piłki ręcznej chłopców na szczeblu półfinału powiatu. Ze względu na to, że w zeszłym roku zdobyliśmy wicemistrzostwo powiatu to w tym roku zostaliśmy rozstawieni będąc jednocześnie organizatorem tego półfinału. Ponieważ, nie mamy jeszcze dużej hali sportowej zawody zorganizowaliśmy na obiekcie sportowym Szkoły Podstawowej nr 8. W tym miejscu, bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi Stefanowi Węgrzykowi za możliwość skorzystania z sali gimnastycznej i okazanej gościnności .

Do zawodów przystąpiły cztery szkoły - SP 5 Wodzisław Śl., SP 3 Wodzisław Śl., SP Skrzyszów oraz SP Turza. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym a dwa pierwsze miejsca premiowane były awansem do finału powiatu.

Nasza drużyna chłopców zaprezentowała się bardzo dobrze awansując z drugiego miejsca a jedynie pierwsze spotkanie, które jak się okazało decydowało o pierwszym miejscu w wykonaniu naszej reprezentacji było bardzo nieskuteczne .

Uzyskane wyniki przedstawiają się następująco :

SP 3 Wodzisław       – SP Turza                         1 : 4

SP 5 Wodzisław   - SP Skrzyszów                 4 : 5

SP 5 Wodzisław   - SP 3 Wodzisław             10 : 1

SP 3 Wodzisław       - SP Skrzyszów                   5 : 5

SP 5 Wodzisław   - SP Turza                        9 : 0

SP Skrzyszów         - SP Turza                          6 : 3

TABELA KOŃCOWA PÓŁFINAŁU POWIATU

1 miejsce            SP Skrzyszów                    - 5 pkt. bramki ( 16 : 13 )

2 miejsce           SP 5 Wodzisław Śl.         - 4 pkt. bramki ( 23 : 6 )

3 miejsce            SP Turza                           - 2 pkt. bramki ( 8 : 17 )

4 miejsce            SP 3 Wodzisław Śl.            - 1 pkt. bramki ( 6 : 18 )

Naszą szkołę reprezentowali : Filip Świderek, Krzysztof Marciniec, Karol Stolarski, Krystian Czeropski, Korneliusz Banaś, Kacper Kasperski, Patryk Turniak, Filip Wolny, Beniamin Adamski, Kamil Kowalski, Dawid Michałek oraz Kacper Radwan.

Opiekun reprezentacji – Roman Szamatowicz

GRATULUJEMY !

DSC 1070

 

MAŁY RATOWNIK

    30 stycznia przedstawiciele klasy IIa i IIb wzięli udział w VII Szkolnym Konkursie Małego Ratownika. Konkurs ten stanowił podsumowanie kolejnej już edycji programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Uczestnicy oprócz wiedzy teoretycznej, zaprezentowali także umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, takie jak: układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

                         Poziom umiejętności był bardzo wyrównany, a różnice w punktacji niewielkie.

Czołowe miejsca zajęli:

I miejsce: Oliwia Bienias IIa

II miejsce ex aequo Wiktoria Walczak IIa i Wiktoria Malcherczyk IIb

III miejsce Kacper Raszka IIa

                     Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

           Organizatorzy: Joanna Orszulik i Aleksandra Kaczmarczyk

 

MAM TALENT

        29 stycznia Szkolna Rada Uczniowska przeprowadziła szkolny konkurs „Mam talent”. Mogliśmy podziwiać różne talenty: muzyczne, taneczne, zręcznościowe a nawet magiczne. Wybór nie należał do łatwych.

       Po burzliwych obradach statuetkę otrzymała Antonina Nowak z klasy IV a za taniec w stylu modern. Drugie miejsce ex aequo zajął spiewający Jacek Gawlak z klasy IVa i grający na klarnecie Krzysztof Wierzgoń z klasy IV b. Wręczono również trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Martyna Brzoza IIIb, Julia Czepczor IVa i Natalia Drózd IVc.

                               Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Wszystkim utalentowanym uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

 

Finał powiatu

28 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie został rozegrany finał powiatu w mini piłce siatkowej chłopców.

Udział w nim wzięły cztery szkoły, które wygrały grupy eliminacyjne na szczeblu półfinału – ZSS Radlin, SP 5 Wodzisław Śl., SP 3 Wodzisław Śl. oraz SP 1 Pszów. Zawody te zakończyły się dla nas najgorszym dla sportowców wynikiem to jest czwartym miejscem na podium. Podkreślić należy fakt, że w ostatnich latach jest to kolejny udział naszej drużyny w finale w tej dyscyplinie sportowej.

Wynik końcowy zawodów –

1.m. Zespół Szkół Sportowych w Radlinie

2.m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszowie

3.m. Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śl.

4.m. Szkoła Podstawowa nr 5 w Wodzisławiu Śl.

Nasza szkołę reprezentowali : Beniamin Adamski, Patryk Turniak, Filip Wolny, Dawid Michałek, Filip Świderek, Karol Stolarski, Kamil Kowalski, Krystian Czeropski, Jakub Kujawka oraz Mateusz Leśniewski

Opiekun drużyny - Roman Szamatowicz

DSC_1060DSC_1057DSC_1059DSC_1053

 

Bal przedszkolaków

            W czwartek 29 stycznia przedszkolaki bawiły się na swoim corocznym balu przebierańców. Dzieci w tym dniu przyszły przebrane w kostiumy swoich „bajkowych ulubieńców”. Przebrane były również panie. Dzieci z grupy Muchomorków i Motylków bawiły się w swoich salach, a grupy Elfów i Skrzatów miały wspólną dziecięcą dyskotekę na holu. Tańcom towarzyszyły również zabawy, konkursy z nagrodami, śpiewanie piosenek oraz wybór „króla i królowej” w każdej grupie. Dzieci bawiły się świetnie w ciągu całego dnia. Rodzice odbierali swoje pociechy zmęczone ale zadowolone, a każde z nich do domu odchodziło z mini nagrodą i balonikiem w ręku.

DSC03484DSC03462DSC03466DSC03480DSC03498DSC03499

 

 

Dzień Babci i Dziadka

            Ostatnie tygodnie stycznia upłynęły pod hasłem „Kochamy Babcię i Dziadka”. W związku z tym w dniach 20,21,23 i 26 stycznia w naszym przedszkolu odbywały się spotkania z babciami i dziadkami. Zaproszeni goście oglądali przygotowane przez dzieci programy artystyczne, w których dzieci wierszem, piosenką i tańcem wyraziły swoją miłość   i wdzięczność swojej babci i dziadkowi. Po występach zaproszeni goście bawili się ze swoimi wnukami i wnuczkami w znane im z młodości zabawy ruchowe. Następnie dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty. Uroczystość zakończyła się wspólnym „biesiadowaniem”, po czym wzruszone babcie i dziadkowie pożegnali swoje Skarby.

DSCN0088DSCN0077DSCN0057P1200157DSCN0070P1200175

 

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Zajęcia pozalekcyjne
Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo