ZSP7tarczanagl

Ubezpieczenie

Nr polisy dla szkoły: 92105117

Ubezpieczenie NNW AXA

Przydatne informacje

 

Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 21.06.2019 09:00 269 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Bal karnawałowy

W poniedziałek 26 stycznia 2015 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Wzięli w nim udział uczniowie klas I- III oraz grupa przedszkolaków.Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę taneczną. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych z bajek. Były królewny, wróżki nie zabrakło też Batmanów, piratów, rycerzy, policjantów. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie wspaniałych strojów dla swoich dzieci. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie!

DSCN0914DSCN0918DSCN0865DSCN1005DSCN0980  

 

Koncert kolęd

Wzorem lat poprzednich, w naszej szkole miał miejsce koncert kolędowy. Tym razem sceną dla artystów był pięknie przystrojony hol na piętrze. Szkolny chór wykonał wiele tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz takie, które słyszeliśmy po raz pierwszy. Niektóre wybrzmiały nawet na kilka głosów! Ciekawym akcentem były także wiersze i montaże słowne w wykonaniu uczniów klas młodszych. Szczególnie dużo oklasków zdobyły dzieci z klas pierwszych. Na samym końcu koncertu zaśpiewali nauczyciele naszej szkoły angażując do śpiewania licznie zgromadzoną publiczność. Nagrodzą dla występujących były gromkie brawa, a czasem też małe łzy wzruszenia słuchaczy.

Po uczcie duchowej wiele osób skorzystało ze wspaniałej świątecznej atmosfery i chcąc ją przedłużyć zasiadło do stolików na dolnym holu, aby skosztować pysznych wypieków mam naszych uczniów i napić się kawy. Przy okazji mogli również zobaczyć pokonkursową wystawę szopek bożonarodzeniowych i lampionów adwentowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, rodzicom, którzy upiekli ciasto i zapraszamy za rok!

Obraz 002DSC_0070Nowy obraz 1koledyDSC_0067Obraz 001

 

BAL KARNAWAŁOWY SYMPATYKÓW SP 5

PODZIĘKOWANIA

 kwiaty

             Dyrekcja oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 5 w Wodzisławiu Śląskim składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z naszej oferty, bawiąc się na balu karnawałowym w restauracji "WARKA" w Wodzisławiu Śląskim.

         Jednocześnie pragniemy podziękować tym, którzy przyczynili się do sukcesu balu – Nauczycielom, Rodzicom, którzy pomogli w organizacji imprezy oraz wszystkim sponsorom za ich wielkie serce i bezinteresowność, tak rzadką w naszych czasach, którzy ufundowali wspaniałe nagrody, dzięki czemu nasz bal był bardzo atrakcyjny.

 Przewodnicząca Rady Rodziców

 

 

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia w naszej szkole gościliśmy ponad 50 babć i dziadków, którzy przybyli na wyjątkową uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ich wnuki, to uczniowie klasy Id, którzy przekazali wyrazy swojej miłości i wdzięczności poprzez wierszyki i piosenki. Świetlicę ozdabiały portrety babć i dziadków wykonane przez ich ukochane wnuczęta. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem upominków, wykonanych samodzielnie przez dzieci. Goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Na zakończenie były wspólne tańce przy muzyce. Zorganizowana uroczystość stała się wspaniała okazją do podziękowania babciom i dziadkom za ich miłość, ciepło dobro i opiekę. Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

IMG_2420IMG_2425IMG_2429IMG_2431IMG_2428

 

Szachy na TAK

17 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 został rozegrany II Turniej Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych. W zawodach wzięli udział uczniowie SP 1, SP 3, SP 5, SP 8, SP 9, oraz SP 10.Turniej był rozegrany systemem – szybkiego tempa (gra 15 minut) na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim. Punktacja : zwycięstwo – 1pkt., remis – 0,5 pkt., przegrana – 0 pkt.
Nasza szkolna drużyna wystąpiła w czteroosobowym składzie i w tym turnieju zaprezentowała się bardzo dobrze, a najlepszy wynik uzyskał Adam Gardian zajmując II miejsce w swojej kategorii zdobywając 5,5 pkt., Beniamin Adamski zdobył 4 pkt., Emilia Plewa 3 pkt. a Karolina Żuk 2,5 pkt.
Gratulujemy udanego występu

Opiekun drużyny Roman Szamatowicz

DSC_1024DSC_1020DSC_1019DSC_1017DSC_1021

 

MAMY KOLEJNY FINAŁ POWIATU

    20 stycznia 2015 w naszej szkole zostały rozegrane po raz pierwszy w historii zawody mini piłki siatkowej, efektem był bardzo dobry występ naszej reprezentacji w poprzednim roku szkolnym Zawody te miały rangę półfinału mistrzostw powiatu w kategorii chłopców.
W naszej grupie, po stosownym losowaniu znalazły się następujące szkoły SP 5 Wodzisław Śl., SP 21 Wodzisław Śl., SP Gołkowice , SP 3 Rydułtowy oraz SP Skrzyszów.
Niestety do zawodów przystąpiły tylko dwie pierwsze szkoły i spotkanie między SP 5 a SP 21 decydowało o tym kto awansuje do ścisłego finał powiatu. W spotkaniu tym obfitującym w wiele emocji gdzie wynik zmieniał się wielokrotnie obronną ręką w meczu wyszła nasza drużyna wygrywając z kolegami z SP 21 2 : 1 w setach – 25 : 15, 21 : 25, 15 : 10.
Nasza reprezentacja wystąpiła w następującym składzie : Dawid Sławęcki, Beniamin Adamski, Patryk Turniak, Filip Wolny, Dawid Michałek, Kacper Radwan, Filip Świderek, Karol Stolarski Kamil Kowalski, Krystian Czeropski oraz Jakub Kujawka
Opiekun reprezentacji - Roman Szamatowicz

Gratulujemy awansu do Finału Powiatu Wodzisławskiego!

DSC_1027DSC_1045DSC_1038DSC_1043DSC_1048DSC_1041

 

Spotkanie świąteczne

    W dniu 17 grudnia, w godzinach dopołudniowych, w grupie 3-4 latków odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Dzieci zaprezentowały krótki program, śpiewały piosenki o tematyce świątecznej. Potem wraz z rodzicami, siedząc przy zapalonej choince, śpiewały kolędy. Następnie zasiadły do świątecznego stołu i razem zjadły „świąteczny podwieczorek”, który dla nich przygotowali rodzice. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

PC170127PC170152PC170129

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo