ZSP7tarczanagl

Ubezpieczenie

Nr polisy dla szkoły: 92105117

Ubezpieczenie NNW AXA

Przydatne informacje

 

Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 21.06.2019 09:00 185 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

     25 lutego 2015 r. klasa Ia zaprosiła do szkoły na uroczyste spotkanie swoich dziadków. Przybyłych gości powitała Pani Dyrektor. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny. Zaproszeni goście mogli nie tylko posłuchać pięknych recytacji i piosenek, ale również rozpoznać siebie na narysowanych przez dzieci portretach. Śmiechu było co niemiara. Był także słodki poczęstunek, czyli pyszne ciasto i ciasteczka przygotowane przez mamy. Dziadkowie zostali obdarowani przygotowanymi przez dzieci prezentami. Mamy nadzieję, że impreza spodobała się wszystkim zaproszonym gościom, którym serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie.

DKopiaAKopiaBKopiaEKopiaGopiaFopia

 

Festiwal Gier Planszowych

festiwal1

 

Piłka ręczna – kolejny finał powiatu

19 lutego 2015 roku odbyły się zawody piłki ręcznej chłopców na szczeblu półfinału powiatu. Ze względu na to, że w zeszłym roku zdobyliśmy wicemistrzostwo powiatu to w tym roku zostaliśmy rozstawieni będąc jednocześnie organizatorem tego półfinału. Ponieważ, nie mamy jeszcze dużej hali sportowej zawody zorganizowaliśmy na obiekcie sportowym Szkoły Podstawowej nr 8. W tym miejscu, bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi Stefanowi Węgrzykowi za możliwość skorzystania z sali gimnastycznej i okazanej gościnności .

Do zawodów przystąpiły cztery szkoły - SP 5 Wodzisław Śl., SP 3 Wodzisław Śl., SP Skrzyszów oraz SP Turza. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym a dwa pierwsze miejsca premiowane były awansem do finału powiatu.

Nasza drużyna chłopców zaprezentowała się bardzo dobrze awansując z drugiego miejsca a jedynie pierwsze spotkanie, które jak się okazało decydowało o pierwszym miejscu w wykonaniu naszej reprezentacji było bardzo nieskuteczne .

Uzyskane wyniki przedstawiają się następująco :

SP 3 Wodzisław       – SP Turza                         1 : 4

SP 5 Wodzisław   - SP Skrzyszów                 4 : 5

SP 5 Wodzisław   - SP 3 Wodzisław             10 : 1

SP 3 Wodzisław       - SP Skrzyszów                   5 : 5

SP 5 Wodzisław   - SP Turza                        9 : 0

SP Skrzyszów         - SP Turza                          6 : 3

TABELA KOŃCOWA PÓŁFINAŁU POWIATU

1 miejsce            SP Skrzyszów                    - 5 pkt. bramki ( 16 : 13 )

2 miejsce           SP 5 Wodzisław Śl.         - 4 pkt. bramki ( 23 : 6 )

3 miejsce            SP Turza                           - 2 pkt. bramki ( 8 : 17 )

4 miejsce            SP 3 Wodzisław Śl.            - 1 pkt. bramki ( 6 : 18 )

Naszą szkołę reprezentowali : Filip Świderek, Krzysztof Marciniec, Karol Stolarski, Krystian Czeropski, Korneliusz Banaś, Kacper Kasperski, Patryk Turniak, Filip Wolny, Beniamin Adamski, Kamil Kowalski, Dawid Michałek oraz Kacper Radwan.

Opiekun reprezentacji – Roman Szamatowicz

GRATULUJEMY !

DSC 1070

 

MAŁY RATOWNIK

    30 stycznia przedstawiciele klasy IIa i IIb wzięli udział w VII Szkolnym Konkursie Małego Ratownika. Konkurs ten stanowił podsumowanie kolejnej już edycji programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Uczestnicy oprócz wiedzy teoretycznej, zaprezentowali także umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, takie jak: układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

                         Poziom umiejętności był bardzo wyrównany, a różnice w punktacji niewielkie.

Czołowe miejsca zajęli:

I miejsce: Oliwia Bienias IIa

II miejsce ex aequo Wiktoria Walczak IIa i Wiktoria Malcherczyk IIb

III miejsce Kacper Raszka IIa

                     Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

           Organizatorzy: Joanna Orszulik i Aleksandra Kaczmarczyk

 

MAM TALENT

        29 stycznia Szkolna Rada Uczniowska przeprowadziła szkolny konkurs „Mam talent”. Mogliśmy podziwiać różne talenty: muzyczne, taneczne, zręcznościowe a nawet magiczne. Wybór nie należał do łatwych.

       Po burzliwych obradach statuetkę otrzymała Antonina Nowak z klasy IV a za taniec w stylu modern. Drugie miejsce ex aequo zajął spiewający Jacek Gawlak z klasy IVa i grający na klarnecie Krzysztof Wierzgoń z klasy IV b. Wręczono również trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Martyna Brzoza IIIb, Julia Czepczor IVa i Natalia Drózd IVc.

                               Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Wszystkim utalentowanym uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

 

Finał powiatu

28 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie został rozegrany finał powiatu w mini piłce siatkowej chłopców.

Udział w nim wzięły cztery szkoły, które wygrały grupy eliminacyjne na szczeblu półfinału – ZSS Radlin, SP 5 Wodzisław Śl., SP 3 Wodzisław Śl. oraz SP 1 Pszów. Zawody te zakończyły się dla nas najgorszym dla sportowców wynikiem to jest czwartym miejscem na podium. Podkreślić należy fakt, że w ostatnich latach jest to kolejny udział naszej drużyny w finale w tej dyscyplinie sportowej.

Wynik końcowy zawodów –

1.m. Zespół Szkół Sportowych w Radlinie

2.m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszowie

3.m. Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śl.

4.m. Szkoła Podstawowa nr 5 w Wodzisławiu Śl.

Nasza szkołę reprezentowali : Beniamin Adamski, Patryk Turniak, Filip Wolny, Dawid Michałek, Filip Świderek, Karol Stolarski, Kamil Kowalski, Krystian Czeropski, Jakub Kujawka oraz Mateusz Leśniewski

Opiekun drużyny - Roman Szamatowicz

DSC_1053DSC_1057DSC_1060DSC_1059

 

Bal przedszkolaków

            W czwartek 29 stycznia przedszkolaki bawiły się na swoim corocznym balu przebierańców. Dzieci w tym dniu przyszły przebrane w kostiumy swoich „bajkowych ulubieńców”. Przebrane były również panie. Dzieci z grupy Muchomorków i Motylków bawiły się w swoich salach, a grupy Elfów i Skrzatów miały wspólną dziecięcą dyskotekę na holu. Tańcom towarzyszyły również zabawy, konkursy z nagrodami, śpiewanie piosenek oraz wybór „króla i królowej” w każdej grupie. Dzieci bawiły się świetnie w ciągu całego dnia. Rodzice odbierali swoje pociechy zmęczone ale zadowolone, a każde z nich do domu odchodziło z mini nagrodą i balonikiem w ręku.

DSC03466DSC03499DSC03480DSC03462DSC03484DSC03498

 

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo