ZSP7tarczanagl

Ubezpieczenie

Nr polisy dla szkoły: 92105117

Ubezpieczenie NNW AXA

Przydatne informacje

 

Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 21.06.2019 09:00 29 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Badanie słuchu

Badanie słuchu uczniów klas pierwszych zostają przeprowadzone w terminie późniejszym (październik, listopad) z powodów niezależnych od naszej placówki.

 

Wykaz podręczników 2016/2017

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017

 

FESTYN RODZINNY

W piątek 12 czerwca odbył się na terenie ogrodu przedszkolnego Festyn Rodzinny, na który przybyli nasi wychowankowie wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Festyn rozpoczął się o godzinie 16.00 występami artystycznymi poszczególnych grup wiekowych, w których dzieci w piosence i wierszu okazały wdzięczność swoim rodzicom. W czasie festynu odbyły się zawody sportowe wśród starszaków o puchar ufundowany przez Radę Rodziców przedszkola. Dostępna była również kawiarenka, w której można było kupić smaczne ciasta, lody, kiełbasę z grilla i inne smakołyki. Dzieci miały możliwość „poskakać” i „pozjeżdżać” na zjeżdżalni i zamku dmuchanym , pomalować twarze oraz pobawić się przy muzyce Pana Artura.

 Atrakcją festynu były pokazy strażackie, w czasie których dzieci obserwowały akcję gaszenia i podziwiały, utworzoną przez strażaków za pomocą kurtyny wodnej, tęczę. Dla rodziców strażacy-ratownicy medyczni zaprezentowali pokazy udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej z wykorzystaniem fantoma i deski ratowniczej. Dorośli pod okiem ratowników wzięli czynny udział w przeprowadzaniu tej akcji. Zainteresowani mogli zobaczyć wozy i sprzęt strażacki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia ze strażakami.

 Zmęczone ale bardzo zadowolone dzieciaki, z balonikami w rękach, rozeszły się do swoich domów o godzinie 20.00.

 Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego festynu

 DZIĘKUJEMY

DSC06488DSC06404DSC06388DSC06331DSC06308DSC06597

 

Rodzinny Piknik Sportowy

W dniu 19.06.2015 r. mimo zmiennej pogody, uczniowie klasy Id wraz z rodzicami i dziadkami, wybrali się na piknik sportowy na Korty La Mirage w  Skrzyszowie. Obiekt posiada trzy korty singlowe, mini kort treningowy, boisko do siatkówki, wspaniałą tawernę pokrytą strzechą z paleniskiem opalanym drewnem olchowym,  piaskownicę, ścieżki spacerowe, a wokół kwiaty, pola i las. Właścicielami od 24 lat są Aniela i Edward Kruczkowie. Czekało na nas wiele atrakcji : gra w tenisa, piłka siatkowa, skakanki, gumy, piłka  nożna, gry i zabawy stolikowe. Organizatorzy pikniku przygotowali nam wspaniały poczęstunek przy ognisku, a dobre humory towarzyszyły przez cały pobyt.
 
IMG_3194IMG_3196IMG_3197IMG_3190IMG_3199IMG_3189
 

WESOŁA NUTKA

W środę 10 czerwca dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej „Wesoła Nutka” organizowanym przez dział muzyczny Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Dzieci z grupy „Muchomorków” pod opieką pań Janiny G. i Marioli R., ubrane w kolorach wiosny, zaśpiewały piosenkę „Wiosna”. W nagrodę za swój występ dostały zabawki oraz pamiątkowy dyplom.

DSCN0238DSCN0247

 

KOLEJNE SPORTOWE SUKCESY

13 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się ostatnia, piąta edycja Wodzisławskiej Ligi Szachowej zorganizowanej przez UKS „Baszta” Wodzisław Śląski.

Te ostatnie zawody sportowe, w których wystąpili nasi uczniowie w tym roku szkolnym zakończyły się bardzo udanie dla naszych szachistów. Tego dnia wystąpili : Adam Gardian, Karolina Żuk oraz Emilia Plewa, i tak Adam Gardian zwyciężył w grupie klas IV – VI a Karolina Żuk zajęła III miejsce w grupie klas IV – VI , gdzie na podkreślenie zasługuje fakt , że to uczniowie klas IV.

Ponadto ogromny sukces odniósł Adam Gardian wygrywając rywalizację we wszystkich pięciu edycjach będąc tym samym najlepszym szachistą w Wodzisławiu Śląskim w swojej grupie wiekowej.

A Prezydent Miasta Pan Mieczysław Kieca ufundował okolicznościowy puchar dla zawodnika, który zgromadził największą ilość punktów w całym cyklu zawodów.

I tu najlepszym zawodnikiem okazał się ..............oczywiście uczeń naszej szkoły ADAM GARDIAN.

WIELKIE GRATULACJE !

Opiekun drużyny – Roman Szamatowicz

 

Bardzo dziękujemy i gratulujemy

bardzo udanego sportowego roku szkolnego

w wykonaniu naszych uczniów !!!

DSC_1407DSC_1400DSC_1414DSC_1412DSC_1401

 

LEKTURA UCZY, BAWI, WYCHOWUJE

W dniu 2 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Znajomości Lektur pod hasłem „Lektura uczy, bawi, wychowuje”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas nauczania zintegrowanego. Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczych, zamiłowania do literatury, pobudzanie wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata. Pytania konkursowe przygotowała p. Hanna Rek ze zwróceniem uwagi na wiek uczniów.
 

Mistrzami zostali:

- Michał Łaciok kl.Ia oraz Amelia Izydorek kl.Id

- Oliwia Bienias kl.IIa

- Mateusz Pawlik kl. IIIb

GRATULUJEMY WIEDZY!

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo