ZSP7tarczanagl

Wpłać 1% podatku
Sam decyduj,
procent
na co idą twoje podatki
Telefon zaufanaia
Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 22.06.2018 09:00 57 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Każdy z nas jest inny

W grudniu odbył się konkurs literacki "Każdy z nas jest inny", związany z obchodami 20 - lecia integracji w naszej szkole. Konkurs skierowany był do uczniów klas II - VI. Celem konkursu było: zachęcenie dzieci do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej, rozwijanie wyobraźni młodych autorów, integracja międzypokoleniowa oraz postrzeganie świata przez osoby pełnosprawne i niepełnosprawne, ich wzajemne relacje oparte na szacunku, zrozumieniu i akceptacji. 

Laureaci konkursu:

Hanna Wawok, Maja Bienias, Amelia Kwak, Mateusz Kusz, Filip Pniewski.

Gratulujemy!

img-20171222-wa000120171222_112631

 

 Ewa Zawartowicz, Izabela Szkodziak, Dominika Grazda

 

Wyjście do Galerii Tygiel Rozmaitości

11 grudnia dzieci z klasy 6a i 3b pod opieką pani Izabeli Szkodziak oraz Sylwii Lach wzięły udział w warsztatach plastycznych, w ramach cyklu zajęć podnoszących kompetencje społeczne dzieci. Warsztaty plastyczne odbyły się w Galerii Tygiel Rozmaitości w Wodzisławiu Śl.

Warsztaty zostały poprowadzone przez panią Julię Adamczyk . Dzieci wykonały przepiękne girlandy świąteczne. Wszystko odbyło się w miłej i przedświątecznej atmosferze. Relację z warsztatów możemy również zobaczyć na pamiątkowym filmie. Dziękujemy za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.

https://www.youtube.com/watch?v=qs0ArOXHAAM - film z warsztatów

20171211_11513820171211_115150_002

Sylwia Lach, Izabela Szkodziak

 

Świąteczne kolędowanie w ZSP nr 7

19 grudnia na szkolnych korytarzach unosił się zapach świątecznych wypieków i rozbrzmiewały dźwięki kolęd. Nasza duża społeczność w ten sposób rozpoczęła przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Najmłodsi kolędnicy przybyli z przedszkola. Zachwycaliśmy się anielskimi głosami dziewczynek z klasy 3b. Przepiękne utwory wykonali uczniowie skupieni w chórze szkolnym. Nie zawiodła również najstarsza młodzież, gimnazjaliści śpiewali ze swoimi nauczycielami, bardzo nastrojowe kolędy wykonał zespół „Siódme niebo”. Po skończonych występach artyści mogli rozkoszować się w szkolnej kawiarence smakami świątecznych herbat i ciast, które przygotowali uczniowie ze swoimi rodzinami. Kolędowanie stało się też okazją do podsumowania grudniowych działań związanych z pomocą dla najbardziej potrzebujących. W ZSP nr 7 przygotowaliśmy dwie „Szlachetne paczki” oraz wsparliśmy finansowo rodziny uczniów, którzy borykają się z ciężką chorobą. Było to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

Małgorzata Matysiak

dsc_0103dsc_0146dsc_0038dsc_0132dsc_0002dsc_0060

 

Życzenia

kartka

 

Spotkanie z policjantem

18 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II a. Tematem spotkania było utrwalenie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w szkole, w drodze do szkoły i w domu. Uczniowie przypomnieli sobie o prawidłowym poruszaniu się w ruchu drogowym. Pan policjant uczulił również uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Podkreślił również, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Następnie wytłumaczył jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o własne bezpieczeństwo oraz do kogo zwracać się w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wszystkich rad i wskazówek.

Hanna Rek

policjant1policjant2poilicjant3

 

 

Rekord Guinnessa

W końcu doczekaliśmy się weryfikacji rekordu. 
Wynik 641 układających w dniu 9 listopada uszeregował nas w światowej czołówce w liczbie uczestników. W sumie w tym dniu układało 578704.
 • United States (517,241)
 • Canada (39,651)
 • Hungary (4,523)
 • Israel (3,254)
 • Malaysia (1,983)
 • United Kingdom (1,957)
 • Spain (1,872)
 • Romania (1,658)
 • Taiwan ROC (1,168)
 • Korea (770)
 • Poland (711)

Dało nam to 11 miejsce na świecie, a 5 w Europie wśród wszystkich uczestników tej imprezy.

https://biurorekordow.pl/szybkie-ukladanie-kubkow-w-wielu-lokalizacjach-rekord-guinnessa/ 

 

Dziękuję bardzo za wsparcie i do zobaczenia w przyszłym roku.

kubki1kubki2

Dariusz Targosz

 

Mistrzostwa Polski w Hokeju Stołowym

16 grudnia  trzech uczniów klasy VI B wraz z opiekunem Dariuszem Targoszem wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Hokeju Stołowym w Żorach. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Sosnowca, Zawiercia, Czyżowic i Wodzisławia Śląskiego. Najlepszy z naszych uczniów w kategorii do lat 12 to Adrian Nowak, który zajął niestety nielubiane przez zawodników czwarte miejsce. Trener i opiekun również wystartował w zawodach i powtórzył wynik z ubiegłego roku zdobywając 2 miejsce, tocząc zacięty bój o mistrzostwa w ostatniej rundzie z zawodnikiem z Czyżowic Markiem Kuraszem, wynik 4-4 dał wyższą pozycję temu pierwszemu.

Dariusz Targosz

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Zajęcia pozalekcyjne
Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo