ZSP7tarczanagl

Ubezpieczenie

Nr polisy dla szkoły: 92105117

Ubezpieczenie NNW AXA

Przydatne informacje

 

Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Powrót do szkoły: 2.09.2019 09:00 9 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Pożegnanie zimy

W przeddzień wiosny w dniu 20.03 (piątek) dzieci z grup przedszkolnych wybrały się na spacer z wykonaną na zajęciach (wspólnie z nauczycielką) kukłą, by tradycyjnie pożegnać zimę. Dzieci przeszły z Marzanną ulicami osiedla, po czym na placu przedszkolnym, śpiewem pożegnały zimę i powitały wiosnę. Do przedszkola powróciły z gaikiem, który ustawiły w kąciku przyrodniczym.

P1090473P1090470P3230205P1090467

 

Spotkanie w bibliotece

W dniu 19 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość        z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, w której brały udział dzieci z naszego przedszkola. Był to finał konkursu plastyczno-literackiego „AGNIESZKA MALOWANA”,    w czasie którego dzieci mówiły wiersze autorstwa Agnieszki Frączek. Nasze przedszkole reprezentowała Amelia Kwak, która pięknie wyrecytowała wiersz pt. „Cztery łapy i ogon kudłaty”. Podczas tej uroczystości nasza wychowanka, Wiktoria Poloczek otrzymała wyróżnienie i nagrodę w postaci książki oraz słodyczy za pracę plastyczną do wiersza           pt „A w moim domu…”. Nagrody wręczała Pani Barbara Chrobok - zastępca Prezydenta Miasta oraz Pani Aleksandra Dembowy - kierownik referatu d/s oświaty UM. Osobiście podziękowała dzieciom Pani Agnieszka Frączek.

GRATULUJEMY

 

P1090461DSCN0108P1090460P1090459DSCN0106DSCN0104

 

 

ŚWIĘTO TEATRU MAŁEGO WIDZA W WCK

W dniu 27 marca klasy I-III uczestniczyły we wspaniale wyreżyserowanym spektaklu O małej syrence w niejednej piosence w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa, w ramach programu Dotknij Teatru.Mogły przenieść się w krainę fantazji do głębin oceanu, poznać syrenkę Vivien , jej stanowczego ojca – króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Dzieci ze wzruszeniem, uśmiechem na twarzy i ogromnym aplauzem oglądały musical. Po spektaklu miały okazję poznać aktorów, scenarzystę, reżysera oraz scenografa tej wspaniałej opowieści. Następnie odbyły się warsztaty teatralne, w które nasi uczniowie włączyli się z pełnym zaangażowanie ( zdjęcia dostępne a stronie  https://www.facebook.com/WuCeKa?fref=ts). To fantastyczne wydarzenie zakończył słodki poczęstunek przygotowany w salach WCK.

IMG_2729IMG_2726IMG_2728IMG_2731IMG_2735IMG_2732

 

"Festiwal Słowa" w Rydułtowach

24 marca 2015 roku w Rydułtowskim Centrum Kultury odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski "Festiwal Słowa". Naszą szkołę godnie reprezentowali przedstawiciele płci męskiej: Adam Tatuś z klasy Va oraz Kacper Radwan, uczeń klasy VIc. W rywalizacji dotyczącej pięknego słowa w poezji i prozie, brało udział 25 osób. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Komisja przyznała wyróżnienie Kacprowi Radwanowi i uznała Jego recytację jako najdoskonalszą prezentację artystyczną. Gratulujemy i życzymy sukcesów także w gimnazjum, a Adamowi - w kolejnych potyczkach recytatorskich w VI klasie.

IMG_0611IMG_0618

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

W dniach 25, 26 i 27 marca w przedszkolu będzie

KIERMASZ WIELKANOCNY

na którym będzie można kupić:

świąteczne zające, baranki, kolorowe jajka oraz

własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne.

Dochód zostanie przeznaczony na zakup

pomocy dydaktycznych dla dzieci.

Zapraszamy

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POEZJI

Po raz trzeci w MiPBP w Wodzisławiu Śląskim odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Poezji. Tegoroczna edycja poświęcona została poezji pani Agnieszki Frączek, która drogą telefoniczną życzyła uczestnikom powodzenia oraz wyraziła wzruszenie na widok ilustracji do jej wierszy wykonanych przez dzieci biorących udział w konkursie , Agnieszka malowana”, na który wpłynęło 208 prac, przyznano 32 nagrody.  W konkursie plastycznym mamy laureatów: Dominikę Rybak z klasy III b , która zdobyła II miejsce oraz Igora Bergera z klasy Id, który otrzymał wyróżnienie. Równocześnie odbył się konkurs recytatorskim poświęcony wierszom Agnieszki Frączek ,, Wodzisławski rym cym cym” skierowany dla dzieci w wieku 5-6 lat. Wszystkie nagrody wręczała pani wiceprezydent Barbara Chrobok oraz kierownik d/s oświaty, pani Aleksandra Dembowy.
IMG_2682IMG_2681IMG_2702IMG_2690IMG_2684IMG_2685
 

MISTRZOWIE ORTOGRAFII 2015

4 marca 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbył się XIII Miejski Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania ortografią, popularyzowanie wśród uczniów poprawnej pisowni, uczenie poprzez zabawę świadomego korzystania z zasad, reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Grzelak, uczennica klasy Va oraz Michał Bożek z klasy VIb. MISTRZEM ORTOGRAFII w naszym mieście została Daria Grzelak. Natomiast Michał Bożek zajął III miejsce. Dziękujemy i gratulujemy Darii i Michałowi niezwykłego talentu ortograficznego, i nie tylko. Przecież to nasi laureaci Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego! Dodajmy, że Daria już po raz trzeci zdobyła tytuł Mistrza Ortografii w naszym mieście.

Myślimy, że godnie zaprezentuje naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Rydułtowach.

Bernadeta Czech i Gabriela Pietyra

IMG_0599IMG_0606IMG_0603

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo