ZSP7tarczanagl

Wpłać 1% podatku
Sam decyduj,
procent
na co idą twoje podatki
Telefon zaufanaia
Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 22.06.2018 09:00 123 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

Jest już tradycją w naszej szkole, że w PAŹDZIERNIKU – MIESIĄCU DOBROCI DLA ZWIERZĄT uwrażliwiamy uczniów na los zwierząt bezdomnych, porzuconych i krzywdzonych. Podejmujemy również akcje pomocy tym zwierzętom. To założenia projektu edukacyjnego realizowanego w ZSP nr 7 jesienią. W jego ramach 5 października br. odbył się apel z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przygotowali uczniowie klas: IIb i IIIb wraz ze swoimi wychowawczyniami. Zaprezentowano tematyczne wiersze i piosenki. Atrakcją występu był taniec uczniów przebranych za zwierzęta oraz autorskie wiersze p. Katarzyny Miler – Błatoń. Na apelu przedstawiono najważniejsze prawa zwierząt wybrane ze Światowej Deklaracji Praw Zwierząt. Przypomniano o prawie do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności każdego czworonoga. Trzecioklasiści uświadomili uczniom, że zwierzęta potrafią być prawdziwymi przyjaciółmi, ale często są od człowieka zależne, a posiadanie zwierzaka to nie tylko przyjemność, ale również ogromny obowiązek i odpowiedzialność. Występujący zwrócili się z apelem do uczniów, aby otaczali opieką zwierzęta żyjące wśród nas i przeciwstawiali się wszelkim przejawom okrucieństwa. Zachęcili też do adopcji zwierząt ze schroniska.
 

Więcej…

 

Zwiedzanie piekarni

3 tygodnie temu, klasy 3a i 3b odwiedziły piekarnię przy galerii "Czerwona Torebka" , aby poznać bliżej prace piekarza i zapoznać się z procesem produkcji chleba. Pracownicy piekarni poczęstowali nas przepysznym, świeżo upieczonym chlebem. Po przyjściu do szkoły odbyła się degustacja wyrobów piekarniczych: bułeczek, chałek i kołaczyków.

 
 Izabela Szkodziak i Ewa Zawartowicz

20170921_09291420170921_094015

 

Moja zakładka

 We wrześniu w naszej szkole odbył się konkurs dla klas I - III pt. "Moja zakładka do książki". Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dziecka, kształtowanie umiejętności plastycznych oraz kształtowanie szacunku i poszanowania dla książek. Zakładki były tak piękne, że jury miało problem z wytypowaniem tych najładniejszych. Dlatego też przyznano trzy miejsca oraz siedem wyróżnień. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody. 

 W Miejskiej  i Powiatowej Bibliotece Publicznej znajduje się wystawka najładniejszych zakładek. 

A oto zwycięzcy konkursu:


I miejsce: Wiktoria Poloczek III d

II miejsce: Joanna Chorowska III b

III miejsce: Oliwia Przybyła III c

 

Wyróżnienia: Marta Wojnarowska, Julia Leśny, Zuzanna Tlon, Aleksy Kopczyk, Damian Cheba, Maja Pesta, Antonina Parzych

Gratulujemy!!!

https://wodzislaw-slaski.pl/moja-zakladka-do-ksiazki-w-sp-5

 Dominika Grazda

20171003_13362420171003_133605zakadka

 

 

 

ODDAJ GŁOS

Od 02.10. do 22.10.

codziennie głosuj na naszą szkołę!

na stronie 

www.empik.com/biblioteki

w galerii prac znajdziesz naszą 

"BARDZO GŁODNĄ GĄSIENICĘ" 

obraz

Oddaj codziennie 1 głos na zdjęcie,

a wygramy razem 1000 książek !

 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

29 września uczniowie klas III – VI uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komendy Powiatowej w Wodzisławiu Śląskim. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania obowiązujące w szkole i poza nią.
Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jak zachować się w sytuacjach, gdy ktoś namawia do popełnienia przestępstwa czy wykroczenia.
Poruszane tematy cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

20170929_09113520170929_090734

 

Dzień języków obcych w ZSP nr 7 pt. Wynalazki

26.09.2017r. odbył się w ZSP7 dzień języków obcych. Uczniowie klas 6 i 7 bawili się i ćwiczyli swoje umiejętności językowe na warsztatach językowych przygotowanych przez uczniów klas dwujęzycznych oraz nauczycieli języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Młodzież uczestniczyła w podchodach, ćwiczyła wymowę angielskiego, francuskiego i niemieckiego na łamańcach językowych, tańczyła i śpiewała na warsztatach  karaoke. Ponadto, uczniowie mogli wiele dowiedzieć się nt. wynalazków podczas prezentacji multimedialnej naszej uczennicy oraz oglądając plakaty przygotowane przez całą społeczność szkolną.

amace 3prezentacja inventionspodchodykaraoke danceamace niemieckiewarsztaty jzykowe i galeria wynalazkw

 

REJONOWY KONKURS POLONISTYCZNY

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU
W REJONOWYM KONKURSIE POLONISTYCZNYM
„WYOBRAŹNIA WAŻNIEJSZA OD WIEDZY”

Mamy zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych do udziału
w konkursie polonistycznym „WYOBRAŹNIA WAŻNIEJSZA OD WIEDZY”, którego celem jest wyzwolenie twórczych talentów, a także zainteresowanie językiem polskim. Mamy nadzieję, że udział w konkursie przyniesie uczniom i ich nauczycielom sporo satysfakcji, a organizatorom intelektualną przyjemność.

Więcej…

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Zajęcia pozalekcyjne
Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo