ZSP7tarczanagl

Ubezpieczenie

Nr polisy dla szkoły: 92105117

Ubezpieczenie NNW AXA

Przydatne informacje

 

Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Powrót do szkoły: 2.09.2019 09:00 9 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Tenis

tenis

 

Spotkanie z górnikiem

            W dniu 04 grudnia, w Dzień Górnika dzieci z grupy Motylków (4latki) i Elfów (5latki) gościły w swoich salach zaproszonych górników. Byli to ojcowie dzieci z tych grup, pracujący w kopalni. Zaproszeni goście w ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy, opowiedzieli dzieciom także legendę o Skarbniku, duchu kopalni. Dzieci wzbogaciły swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią, poznały nowe słownictwo, które wprowadziły do słownika czynnego i do słownika globalnego czytania. Zobaczyły mundur górniczy, oraz kordzik i szpadę górniczą. Dowiedziały się także, co oznaczają kolory pióropuszy w czapce górniczej (czako).

            Dzieci wraz z nauczycielkami dziękują panom Tomaszowi K. i Aleksandrowi Cz. za przyjęcie zaproszenia oraz ciekawe opowieści o swojej pracy. Spotkania te były elementem realizacji treści regionalizmu zawartych w Rocznym Planie Pracy przedszkola.

DSC02791DSC02782DSC02784

 

Mikołajkowo

         W tym roku (ze względu na to ze mikołajki były w sobotę) Mikołaj odwiedził przedszkolaki już w piątek 05 grudnia. Dzieci od samego rana z niecierpliwością oczekiwały specjalnego Gościa. Zaraz po śniadaniu Mikołaj zawitał w nasze przedszkolne progi. Odwiedził po kolei wszystkie grupy. Dzieci śpiewały „mikołajowe” piosenki , słuchały opowiadania o „mikołajowej krainie” i o reniferze Rudolfie. Z „pewną dawką niepokoju” oczekiwały na moment rozdawania prezentów. Jakaż była radość przedszkolaków, kiedy Mikołaj zapraszał je kolejno do siebie i wręczał paczki. Na koniec każde dziecko miało możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem.

            Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości mikołajkowej.

DSC02814DSC02818DSC02822

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

   25 listopada obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Szkolna Rada Uczniowska postanowiła przyłączyć się do obchodów tego sympatycznego dnia. Ogłosiła konkurs na najbardziej „sentymentalnego” misia. W naszej szkole zaroiło się od pluszaków. Naliczyliśmy ich prawie 200. Były misie duże i małe, bure i kolorowe, stare i nowe. Niektóre miały bogatą historię. Inne przekazywane były z pokolenia na pokolenie. To Wasi przyjaciele, którzy towarzyszyli Wam od najmłodszych lat. Wybór tego jedynego, najbardziej „sentymentalnego” był bardzo trudny, więc wybraliśmy ich więcej.

I miejsce: miś Franka Izydorka z klasy II a

II miejsce: miś Dominika Jasińskiego z klasy III c

III miejsce: miś Szymona Dubasa z klasy III b

Wyróżnienia otrzymały misie:

Wiktora Ciuraja (Ia), Wiktorii Gawlak (Ic), Kacpra Kasperskiego (Vb)

Wszystkim misiom i ich właścicielom gratulujemy.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Dziękujemy.

Szkolna Rada Uczniowska

DSC_0181DSC_0152DSC_0136DSC_0162DSC_0175DSC_0141

 

JESTEŚMY MISTRZAMI POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

01 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 28 odbył się finał koszykówki chłopców szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego, w którym spotkały się 4 najlepsze szkoły w tej dyscyplinie sportowej w tym roku szkolnym. W zawodach udział wzięły reprezentacje z SP 5, SP 8 i SP 10 reprezentujące wodzisławskie podstawówki oraz SP 1 Marklowice.

Zawody zostały rozegrane systemem pucharowym, gdzie nasza drużyna ( I miejsce w półfinale grupy II) w pierwszym meczu spotkała się z SP 1 z Marklowic ( II miejsce w półfinale grupy I ). Po zaciętym spotkaniu nasza szkolna reprezentacja wygrała z kolegami z Marklowic 29 : 18 (4:2, 13:0, 2:15, 10:1). Punkty w tym spotkaniu zdobyli Turniak 14, Adamski 6, Sławęcki 4, Stolarski 3, Świderek 2.

W drugim meczu decydującym o tym kto zagra w dużym czy małym finale zmierzyły się SP 10 i SP 8, gdzie padł wynik 36 : 7.

W meczu o III miejsce SP 1 Marklowice pokonało SP 8 Wodzisław Śl. 37 : 27

W meczu finałowym nasi chłopcy zagrali o wiele spokojniej od przeciwników a szczególnie byli bardziej skoncentrowani pod koszem rywali co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku.

SP 5 Wodzisław Śl. - SP 10 Wodzisław Śl.            35 : 20 ( 8:3, 4:2, 15:4, 8:9)

Punktowali - Świderek 13, Turniak 7, Kujawka 5, Sabat 4, Adamski 3, Sławęcki 2, Wolny 2.

Ponadto najlepszym zawodnikiem zawodów został wybrany uczeń naszej szkoły - Patryk Turniak.

Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce        SP 5 Wodzisław Śl.

2 miejsce            SP 10 Wodzisław Śl.

3 miejsce            SP 1 Marklowice

4 Miejsce            SP 8 Wodzisław Śl.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie : Kacper Radwan, Kamil Kowalski, Jakub Kujawka, Dawid Michałek, Szymon Sabat, Karol Stolarski, Patryk Turniak, Krystian Czeropski, Dawid Sławęcki, Beniamin Adamski kapitan, Filip Wolny i Filip Świderek.

Opiekun drużyny - Roman Szamatowicz

 

WIELKIE GRATULACJE !

DSC_0988P1050698DSC_0982DSC_0993P1050696P1050693

 

sŁODKI mikołaj

 

mikolaj

 

OMNIBUS

Dnia 28.11.2014 r. odbył się w naszej szkole konkurs dla dzieci niepełnosprawnych ,,Omnibus”. Jest to nowa formuła konkursu. Dotychczas dzieci niepełnosprawne prezentowały swoje umiejętności recytatorskie. Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonała P. Dyrektor Małgorzata Damek. Tematyka rozgrywki obejmowała pytania i zadania z różnych dziedzin, o różnym stopniu trudności, w tym m.in. obliczenia matematyczne i układanie puzzli. W ,,Omnibusie” wzięły udział 3- osobowe drużyny z Radlina, Rydułtów, no i oczywiście naszej szkoły. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą i umiejętnościami. Walka była zacięta, a poziom tak wyrównany, że nie sposób było wybrać tylko jednego zwycięzcy. W związku z tym każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, a uczestnicy ciekawą książkę i pyszną czekoladę. Wszystkim dzieciom konkurs bardzo się spodobał. Zapraszamy ponownie za rok”:)

 Now3NowyNowy1Nowy2Nowy4

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo