ZSP7tarczanagl

Ubezpieczenie

Nr polisy: 90000114616

Informacje

Wariant 

Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje: 26.06.2020 09:00 279 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Najlepsi tenisiści są w „piątce”

21 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego dla szkół podstawowych organizowany corocznie przez MOSiR „Centrum” w Wodzisławia Śląskim. W tegorocznej edycji udział wzięło 5 wodzisławskich szkół podstawowych – SP 1, SP 3, SP 5, SP 10 oraz SP 17.
Rywalizacja przy tenisowych stołach toczona była w trzech kategoriach – klas I – III, dziewcząt klas IV – VI oraz chłopców klas IV – VI.
Nasza szkolna reprezentacja spisała się rewelacyjnie zwyciężając rywalizację drużynową. A w poszczególnych kategoriach nasi uczniowie plasowali się na czołowych pozycjach, gdzie najlepiej spisał się Krzysztof Marciniec wygrywając swoją kategorię a Maja Kasperska zajęła II miejsce.
Klasyfikacja drużynowa szkół :
1 miejsce SP 5    - 117 pkt.
2 miejsce SP 3      - 99 pkt.
3 miejsce SP 17    - 57 pkt.
4 miejsce SP 10    - 53 pkt.
5 miejsce SP 1     - 52 pkt.
Nasza szkolna reprezentacja wystąpiła w następującym składzie : Noemi Kaczyńska, Iwona Kijewska, Julia Lodowska, Maja Kasperska, Wiktoria Władarz, Agnieszka Lewczuk, Bartosz Lewandowski, Karol Stolarski i Krzysztof Marciniec.
Opiekunowie drużyny - Joanna Orszulik i Roman Szamatowicz

GRATULUJEMY!

DSC_0949DSC_0936DSC_0946DSC_0951

 

Pasowanie na starszaka

W dniu 30.10.2014r. w grupie 5-6 latków „Biedronki” odbyło się uroczyste „Pasowanie na starszaka”. Dzieci zaprezentowały program artystyczny oraz zdały krótki test sprawnościowy. W uroczystości wzięli udział rodzice oraz Pani Dyrektor, która po uroczystym ślubowaniu pasowała każdego przedszkolaka na starszaka. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

DSCF1419DSCF1435DSCF1443

 

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 14 listopada br. w grupie 3-4latków „Muchomorki” odbyła się uroczystość z udziałem Rodziców. Maluszki „zaprezentowały” to, czego nauczyły się od początku roku szkolnego. Zdały tym „test na odwagę”. Po ich „mini występie”, zaproszona na uroczystość Pani Dyrektor pasowała każdego maluszka na przedszkolaka. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Rodzice przygotowali dla swoich pociech mały poczęstunek.
W uroczystości, jako gość specjalny wzięła udział również przedstawicielka Firmy MARKO, na ręce której Rodzice z Rady Rodziców złożyli podziękowanie za dotychczasową współpracę z przedszkolem.

PB140125PB140112PB140113PB140101PB140118

 

Obchody 50-lecia Szkoły

Obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej  nr 5 im. Władysława Broniewskiego przeszły już do historii i na długo zostaną w naszej pamięci.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wodzisławiu Śląskim koncelebrowaną przez księdza dziekana Janusza Badurę, księdza proboszcza Bogusława Płonkę i księdza wikarego Jarosława Janusza z udziałem całej społeczności SP 5 i zaproszonych gości. Liturgię uświetnił chór szkolny. Dostojeństwa uroczystości dodawał nowoufundowany poczet sztandarowy.
    Po mszy św. wszyscy udali się do Wodzisławskiego Centrum Kultury, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu. Dyrektor szkoły, Małgorzata Damek, z wielką radością powitała przybyłych na uroczystość dostojnych gości: Prezydenta Miasta Pana Mieczysława Kiecę, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Jana Grabowieckiego, Zastępców Prezydenta Miasta Panów Dariusza Szymczaka i Eugeniusza Ogrodnika, przedstawiciela biura poselskiego Pana Rafała Połednika, Radnych Rady Miasta i Rady Dzielnicy Nowe Miasto, Naczelnika Wydziału Edukacji Panią Ludwikę Kłosińską, byłych dyrektorów szkoły: Panów Czesława Wojaczka i Romana Koreptę oraz Panią Jadwigę Holeczek-Wojdat, delegację z zaprzyjaźnionej szkoły z Karviny, dyrektorów placówek oświatowych, instytucji kultury i sportu, byłych i aktualnie pracujących nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców, absolwentów szkoły oraz uczniów. W krótkim wystąpieniu zwróciła uwagę na wspaniałą tradycję szkoły i podkreśliła rangę jubileuszu.
Wszystkim gościom dedykowany był program artystyczny przygotowany przez nauczycieli, uczniów i absolwentów. Na scenę wkroczyła ekipa budowlana i „wybudowała” szkołę, do której z radością przybyli uczniowie i zaprezentowali kilka żartobliwych szkolnych scen. Zebrani mieli okazję obejrzeć jubileuszowy film, który został nakręcony w naszej szkole. Pokazywał on zarówno wydarzenia historyczne związane z tą placówką, jak i te, które obecnie mają miejsce. Przybyli na uroczystość zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić gościom podróż sentymentalną w przeszłość, przygotowaliśmy ekspozycje, gazetki, wystawy. Szczególnym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się stare kroniki, zarówno klasowe jak i szkolne, a także pamiątkowe zdjęcia. Każdy odwiedzający mógł zostawić swój wpis w wystawionej księdze pamiątkowej.
Święto szkoły stało się również okazją do zaprezentowania osiągnięć uczniów. Ściany i gabloty zdobiły puchary, medale i dyplomy uzyskane przez uczniów w minionych latach oraz te, zdobywane obecnie.
    Z okazji naszego jubileuszu ukazał się okolicznościowy biuletyn,w którym zostały zawarte informacje zarówno na temat historii, jak i bieżących wydarzeń odbywających się w "piątce".
    Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w pamięci wszystkich. Jubileusz był wspaniałą okazją do snucia refleksji i wspomnień dotyczących losów osób związanych z naszą szkołą, przywołania w naszej pamięci Tych, którzy odeszli oraz do myśli o własnej przeszłości. Lata szkolne to młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to przecież najpiękniejsze chwile w życiu każdego człowieka, do których powraca się z radością i rozrzewnieniem!

W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowych za szczere życzenia i pamięć o szkole, nie tylko z okazji jubileuszu.

Nasza Piątka.

50-tka na wesoło.

Wywiad z Panem Czesławem Wojaczkiem pierwszym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5.
 

Pierwszaki w muzeum

     W dniu 14.11.2014 roku pierwszaki wybrały się do Muzeum w Wodzisławiu Śląskim na spotkanie z historią, a raczej z prehistorią. Uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialna dotyczącą dinozaurów, poznać ich zwyczaje, nazwy i przenieść się za pomocą pokazu do czasów, kiedy królowały na Ziemi.  Dzieci z uwagą śledziły przekaz informacji, w większości potrafiły nazwać ,,straszne jaszczury”, opowiedzieć o nich, co bardzo zdziwiło prowadzących spotkanie. Uczniowie zobaczyli również animację ukazującą poruszającego się dinozaura po wodzisławskim rynku, zawiało grozą...,  w związku z tym, po wizycie w muzeum, poszliśmy zobaczyć, czy jeszcze biega po rynku. Spotkanie zakończyło się kolorowaniem sylwetek dinozaurów.

IMG_2298IMG_2295IMG_2297IMG_2290

 

Złoty Jubileusz

50

Drodzy Absolwenci
Szkoły Podstawowej nr 5
w Wodzisławiu Śląskim

 

 

 


Pragniemy poinformować, że tej jesieni 2014 roku, szkoła,
w której zgłębialiście tajniki wiedzy, obchodzi swój Złoty Jubileusz.  

Z tej okazji chcemy, abyście zaszczycili nas Swoją obecnością.
7 listopada zapraszamy Was na uroczystą mszę i akademię,
a później na spotkanie w murach szkoły z byłymi nauczycielami,
koleżankami i kolegami.


Program uroczystości:

1300  - 1430: msza w kościele WNMP w Wodzisławiu Śl.
1430  - 1630: uroczysta akademia w WCK
1700  - 2000: spotkanie w szkole:
                                                     - zwiedzanie
                                                     - spotkanie absolwentów w salach
                                                     - poczęstunek

Wpisowe w wysokości 30,00 zł prosimy wpłacić na konto Rady Rodziców :
PKO BP SA  86 1020 2472 0000 6602 0445 1340 z dopiskiem: Jubileusz SP5.

(wpłat można dokonywać do dnia 04.11.2014 roku)

 

Zapraszamy na mecz

Zarządu Klubu TKKF Relaks, serdecznie zaprasza na kolejny mecz naszej drużyny tenisa stołowego o mistrzostwo w IV lidze (okręgowej) ŚlOZTS, który zostanie rozegrany 30-go października (czwartek) w SP nr 5 przy ul. Tysiąclecia 25 przeciwko drużynie KS Naprzód III Borucin.

Początek meczu o godzinie 18-tej.

Nowyobraz

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo