ZSP7tarczanagl

Wpłać 1% podatku
Sam decyduj,
procent
na co idą twoje podatki
Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 22.06.2018 09:00 -27 Days
Nasz kanał YouTube

y

Pomóż dzieciom
pajacyk
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Omnibus

12 czerwca  po raz kolejny odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Wiedzy Ogólnej,,Omnibus", przeznaczony dla uczniów niepełnosprawnych klas IV - VII. W konkursie wzięło udział 13 uczestników. Ich zadaniem było rozwiązanie testu obejmującego 30 pytań z różnych dziedzin. Pytania nie należały do prostych, wymagały więc od uczniów sporej wiedzy. Uczestnicy poprawnie wykonali wszystkie polecenia i zostali nagrodzeni. W części artystycznej zaprezentował się nasz znakomity mały śpiewak - uczeń klasy II a- Oskar Bugla oraz zespół taneczny z tej samej klasy. Dzieci zostały przygotowane do występu przez panie: A. Rejmoniak i H. Rek. Występ bardzo się podobał.

Ewa Taler

20180612_112504

 

 

Projekt z doradztwa edukacyjno - zawodowego

W ramach zajęć z Doradztwa edukacyjno- zawodowego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu Śląskim uczestnicy projektu poznawali swoje umiejętności, swoje mocne i słabe strony, zainteresowania oraz badali m.in. poziom swoich aspiracji zawodowych, poznawali szkoły ponadgimnazjalne w powiecie wodzisławskim. Zapoznali się z ofertą edukacyjną i zawodową Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych, Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Praktycznie próbowali swoich sił jako kucharze i krawcy. Zwiedzając sztolnię w PCKZiU badali swoje predyspozycje zawodowe jako górnicy. Próbowali swoich sił jako automatycy, mechatronicy, ślusarze, hotelarze, technicy usług gastronomicznych i żywieniowych, handlarze, ekonomiści , budowlańcy, sportowcy, informatycy, artyści malarze, tłumacze, lekarze itp.. Zapoznali się również z ofertą rynku pracy w powiecie wodzisławskim odwiedzając Powiatowy Ośrodek Pracy
 

Ewa Olejniczak

dsc_2080dsc_2111dsc_2010dsc_2084dsc_2009dsc_2086

 

 

Wizyta w ZOO w Ostrawie

11 czerwca klasy III b i III d pojechały na wycieczkę do ZOO w Ostrawie, której celem było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Podczas spaceru po alejach dzieci miały okazję zapoznać się z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz zobaczyć z bliska wiele ciekawych, egzotycznych, a czasem bardzo niebezpiecznych zwierząt. Po długim zwiedzaniu uczestnicy wycieczki relaksowali się na placu zabaw, bawiąc się i jedząc lody oraz przy fontannach umieszczonych na terenie ogrodu zoologicznego. Na zakończenie wycieczki dzieci udały się do sklepu z pamiątkami. Pobyt w ZOO był zapewne dla wszystkich wspaniałą lekcją przyrody. Z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń i przeżyć powróciliśmy do szkoły.

Dominika Grazda, Ewa Zawartowicz, Aleksandra Pyrchała

20180611_11372720180611_12544220180611_12592220180611_11533420180611_12543520180611_100006

 

 

Marszobieg terenowy

11 czerwca w Rodzinnym Parku Rozrywki na „ Trzech Wzgórzach” został zorganizowany „ I Śląski marszobieg terenowy z okazji jubileuszu 20 - lecia powiatu wodzisławskiego”. Dla dzieci zostało przygotowanych wiele atrakcji: słodki poczęstunek, konkursy z nagrodami, sensobajka, lody, dmuchane zamki, malowanie kredą, puszczanie baniek mydlanych. Uczniowie klasy II a i III e bardzo wesoło i aktywnie spędzili ten dzień integrując się z innymi uczestnikami oraz mieli możliwość zapoznania się z różnymi formami aktywnego spędzania czasu wolnego.

Hanna Rek

dsc_0495dsc_0484dsc_0506dsc_0486dsc_0488dsc_0491

 

 

Ubezpieczenie dziecka

Przypominamy Państwu, że ubezpieczenie dziecka jest nieobowiązkowe.
Jeżeli rodzic zdecyduje się na indywidualne ubezpieczenie swojego dziecka, może wybrać dowolną firmę ubezpieczeniową.
Jeśli jednak Państwo chcą skorzystać z ubezpieczenia grupowego to informujemy, iż Rada Rodziców wybrała na przyszły rok szkolny ofertę firmy AXA (wariant 1- składka 32 zł płatne do końca września)
Uczniowie otrzymają szczegółowe informacje wraz ze świadectwem.
Możecie Państwo również skorzystać ze strony internetowej bezpieczny.pl lub informacji na stronie internetowej szkoły.
Jeśli Państwo zdecydują się ubezpieczyć dziecko indywidualnie, to należy to zrobić do końca sierpnia, tak by nowe ubezpieczenie obowiązywało juz od 1 września.

Ulotka

 

 

20 - lecie Integracji

6 czerwca nasza szkoła świętowała Jubileusz 20 – lecia Integracji. Uroczystości poświęcone tej wspaniałej rocznicy odbyły się w Wodzisławskim Centrum Kultury. W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Prezydent Mieczysław Kieca, Naczelnik Wydziału Oświaty Ludwika Kłosińska, ks. prałat Bogusław Płonka, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Teresa Jakubiak, Pełnomocnik do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu Śląskim Barbara Macharzyńska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy Nowe Miasto Roman Szamatowicz, goście z zaprzyjaźnionej szkoły w Wodzisławiu w województwie świętokrzyskim, absolwenci klas integracyjnych oraz uczniowie, rodzice i nauczyciele.
Podczas spotkania Dyrektor szkoły – Jacek Dojka – podziękował wszystkim tym, dla których edukacja dziecka niepełnosprawnego była i jest ważna. Program artystyczny, przygotowany przez uczniów i nauczycieli, pozwolił nam przypomnieć historię Integracji, jej korzenie i twórców, a także zastanowić się nad wartościami, które przyświecają naszej codziennej i wspólnej pracy. Pierwsza klasa integracyjna w naszej szkole została utworzona w roku szkolnym 1997/1998, w której uczyło się 17 pierwszoklasistów, w tym 5 z potrzebami specjalnymi. Jej wychowawczynią była mgr Cecylia Werner, pedagogiem wspomagającym mgr Aleksandra Sieja, a ówczesnym dyrektorem mgr inż. Ludwika Kłosińska. Szkoła została przystosowana do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Następnym punktem uroczystości był poczęstunek, na który udali się zaproszeni goście. Rocznica 20 – lecia Integracji stała się świętem wspomnień, a jej podniosła atmosfera na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich przybyłych. Dziś, po 20 latach wspólnej nauki uczniów sprawnych i niepełnosprawnych, uważamy, że był to bardzo dobry pomysł, bo teraz każdy z nas czegoś nowego uczy się od naszych kolegów, a integracja dobrze spełnia swoją rolę, czego dowodem jest ciągle rosnące zainteresowanie klasami integracyjnymi zarówno ze strony rodziców jak i środowiska.

 

dsc_0391dsc_0631dsc_0528dsc_0232dsc_0456dsc_0001

 

 

Podziękowanie

podziekowanie

 

godlo

flagapolski

Dziennik LIBRUS

 librus_logo_3

Zajęcia pozalekcyjne
Złoty JUBILEUSZ
Oferta edukacyjna
bip
Nasza Piątka

otwartaszkola

szkolazklasa

slaskaszkolajakosci

EFS

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej oraz pracownia komputerowa zostały sfinansowane przez
Unię Europejską
z EFS

efslogo