ZSP7tarczanagl

Ubezpieczenie

Nr polisy dla szkoły: 92105117

Ubezpieczenie NNW AXA

Przydatne informacje

 

Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 21.06.2019 09:00 148 Days

Sport

Uczennica ZSP Nr 7 w Reprezentacji Polski!

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy 7d ZSP Nr 7 oraz zawodniczka Klubu Sportowego SWD Wodzisław Śląski Katja Skupień otrzymała powołanie do Reprezentacji kobiet do lat 15 w piłce nożnej.

Katji gratulujemy oraz życzymy powodzenia w reprezentowaniu naszego kraju na arenie międzynarodowej!

27479850_908470622667018_1365349964_o

 

Mistrzostwa Polski w Hokeju Stołowym

16 grudnia  trzech uczniów klasy VI B wraz z opiekunem Dariuszem Targoszem wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Hokeju Stołowym w Żorach. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Sosnowca, Zawiercia, Czyżowic i Wodzisławia Śląskiego. Najlepszy z naszych uczniów w kategorii do lat 12 to Adrian Nowak, który zajął niestety nielubiane przez zawodników czwarte miejsce. Trener i opiekun również wystartował w zawodach i powtórzył wynik z ubiegłego roku zdobywając 2 miejsce, tocząc zacięty bój o mistrzostwa w ostatniej rundzie z zawodnikiem z Czyżowic Markiem Kuraszem, wynik 4-4 dał wyższą pozycję temu pierwszemu.

Dariusz Targosz

 

MIĘDZYNARODOWE ZAWODY W HOKEJU STOŁOWYM

W sobotę 21 października sala gimnastyczna "Piątki" zamieniła się w miejsce rozgrywek międzynarodowych zawodów w hokeju stołowym. W zawodach Polish Open 2017 wzięło udział ponad 40 zawodników z Czech, Polski oraz Słowacji. Z Brna, Pragi, Breclava, Ostravy, Mostu. Największą grupę stanowili Czesi, i oni też brylowali w końcowym rozrachunku zawodów. Zawody zwyciężył zawodnik z Ostravy Tichavsky Milan, przed Jiri Dohnal oraz Sustacek Ladislav. Najlepszym zawodnikiem z Polski został Dawid Bętkowski z Sosnowca, a najlepszy wynik wśród naszych uczniów uzyskał Adrian Nowak z klasy 6B, który zajął 30 miejsce.

Po hokeju stołowym odbył się również turniej w Rod Hokej Chemoplast, w którym brylowali już tylko Czesi i Słowacy, nie pozostawiając nam złudzeń, że hokej na stole jak i na lodzie to ich narodowa dominacja nad innymi.

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w zawodach to: Rafał Wójcik, Tymoteusz Szewczyk oraz Karol Kruczek - wszyscy z klasy 6B. Opiekun i zarówno zawodnik zawodów Dariusz Targosz zajął miejsce 27.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców, która ufundowała puchary.

Dariusz Targosz

img_9767img_9738img_9772img_9807img_9758img_9798

 

 

Bieg po wiedzę

7 czerwca w Rodzinnym Parku Rozrywki ,,Trzy wzgórza'' uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w ,,Biegu po wiedzę''. Drużynę naszej szkoły stanowiło pięciu uczniów (Maja Kasperska, Aleksandra Holeczek, Marta Targosz, Oliwia Skiba i Kacper Kubica, opiekun Joanna Orszulik. Bieg odbył się na czas, drużyna miała do zaliczenia siedemnaście punktów kontrolnych, w których uczniowie wspólnie odpowiadali na pytania z różnych dziedzin wiedzy. Bieg był świetną zabawą, dobrze zorganizowaną i wszyscy fajnie się bawili.

Joanna Orszulik

Dariusz Targosz

dsc_0885dsc_0871dsc_0878dsc_0880

 

 

Test sprawnościowy do klasy piłkarskiej

Test sprawnościowy do klasy sportowej piłkarskiej odbędzie się 6 czerwca 2017 roku o godzine 1530 na boisku "ORLIK" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu Śląskim

 

LEKKOATLECI Z PIĄTKI WŚRÓD NAJLEPSZYCH

W ostatnich tygodniach nasi młodzi lekkoatleci po raz kolejny udowodnili że należą do najlepszych sportowców w naszym mieście, zajmując czołowe miejsca w rozegranych zawodach czwórboju lekkoatletycznego na poziomie mistrzostw miasta Wodzisławia Śląskiego jak i zawodów na szczeblu mistrzostw powiatu.
11 maja 2017 roku na obiekcie sportowym Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śląskim, zostały przeprowadzone zawody miejskie, w których udział wzięło 8 wodzisławskich podstawówek. Sportową rywalizację w biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal oraz biegu na 600 metrów i 1000 metrów toczyli zarówno dziewczęta i chłopcy. Po zaciętych zawodach okazało się ,że nasze szkolne reprezentacje zajęły drugie miejsca, które to premiowały do awansu do finału powiatu. Następnie nasi wicemistrzowie miasta dziewczęta jak i chłopcy wystartowali zawodach powiatowych .
18 maja 2017 roku odbyły się zawody, w których rywalizowali chłopcy i nasza drużyna zaprezentowała się wyśmienicie , gdzie trzeci rok z rzędu awansowała ,tym razem z drugiego miejsca, do zawodów rejonowych, zdobywając tytuł wicemistrzów powiatu.
 

Więcej…

 

Turniej sportowy

W dniu 24.05.2017r.odbył się Turniej Sportowy klas III. Zawodnicy musieli wykazać się różnorodnymi umiejętnościami sportowymi: szybkością, prędkością, skocznością i refleksem. Atmosfera była gorąca i motywująca wszystkich uczestników do pełnej mobilizacji. I miejsce- IIIc, II miejsce-IIIb, III miejsce- III d, IV miejsce - IIIa. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wytrwałość i doping.

Wychowawczynie klas III.

 

img_7417img_7418img_7429img_7431img_7439img_7415