ZSP7tarczanagl

Wpłać 1% podatku
Sam decyduj,
procent
na co idą twoje podatki
Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 22.06.2018 09:00 -56 Days

Sport

WICEMISTRZOSTWO MAŁYCH MISTRZOSTW EUROPY 2016

Tegoroczna edycja Małych Mistrzostw Europy 2016 turnieju organizowanego przez MOSiR dobiegła końca. 01 czerwca 2016 roku na stadionie miejskim na głównej płycie boiska zostały rozegrane ostatnie dwa mecze między najlepszymi szkołami w piłce nożnej chłopców w tym roku szkolnym.

W meczu finałowym decydującym o tytule mistrzowskim nasza szkolna reprezentacja zmierzyła się z SP 9. Spotkanie to obfitowało w wiele efektywnych zagrań , co również w kilka niewykorzystanych sytuacji pod bramkami obu zespołów.

W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 1 : 1, gdzie do przerwy prowadziliśmy 1 : 0. Po końcowym gwizdku, zgodnie z regulaminem zawodów zarządzone zostały rzuty karne. I tu niestety lepsi okazali się nasi sportowi rywale wygrywając z nami 3 : 1.

Tym samym nasza szkolna reprezentacja piłki nożnej chłopców zdobyła srebrny medal tej edycji zawodów w roku szkolnym 2015/2016.

Ponadto nasz zawodnik Mateusz Leśniewski został wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika Małych Mistrzostw Europy 2016

Wyniki końcowe :

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 9

2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 5

3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 10

4 miejsce Szkoła Podstawowa nr 3

Naszą srebrną drużynę tworzą : Oskar Radziszewski – kpt., Kacper Kasperski, Wiktor Chłapek, Kacper Macura, Maksymilian Tarutin, Mateusz Leśniewski, Bartosz Lewandowski, Filip Werner, Adrian Bartoszczuk oraz Kazimierz Bednarek.

Opiekun reprezentacji – Roman Szamatowicz

WIELKIE GRATULACJE !

DSC_1769DSC_1773DSC_1762DSC_1774DSC_1775DSC_1763

 

MAMY FINAŁ!

    Gramy w finale Małych Mistrzostw Europy 2016, cyklicznego turnieju organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Centrum dla wodzisławskich szkół podstawowych.

Turniej mający kilkunastoletnią tradycję tak jak w poprzednich latach tak i teraz jest rozgrywany systemem turniejowym, kilkudniowym i jest bardzo wymagającym dla młodych adeptów piłki nożnej.

Zawody rozgrywane są systemem każdy z każdym, gdzie na boisku występuje jednocześnie 7 zawodników (6 + bramkarz).

Nasza szkolna reprezentacja chłopców została w tym roku przydzielona do grupy II, w skład której weszły SP 5, SP 8, SP 10 oraz SP 28. Zawody te, nasza drużyna ukończyła na drugim miejscu, które premiowane było awansem do drugiej rundy rozgrywek (runda półfinałowa).

30 maja 2016 na naszym szkolnym Orliku zostały przeprowadzone zawody półfinałowe.

I to były zawody z cyklu sportowego być albo nie być. Nasza ekipa (2 miejsce z grupy eliminacyjnej) zagrała w niesamowicie ciężkiej grupie, w grupie „A”, w której znaleźli się - zwycięzca grupy I – SP 3 oraz zwycięzca grupy III – SP 2.

Ten dzień - to był dzień „piąteczki”, chłopcy zagrali mądrze, z pełną determinacją oraz poświęceniem. Tego dnia nasza szkolna reprezentacja zdominowała kolegów z SP 2 i SP 3, wygrywając kolejno 3:1 i 3:0. Jak wielkie tym meczom towarzyszyły emocje i wola walki uczniów, niech świadczy to, że polały się i łzy radości (nasi) oraz te łzy smutku .

Te zwycięstwa spowodowały, że jako najlepsza drużyna grupy „A” zagramy w wielkim finale 01 czerwca 2016 na stadionie miejskim przy ul. Bogumińskiej.

Wyniki oraz tabela końcowa naszej grupy:

SP 5 – SP 2    3 : 1                                                   1 miejsce - SP 5   6 pkt.   bramki 6 : 1

SP 3 – SP 2    6 : 0                                                     2 miejsce - SP 3   3 pkt.  bramki 6 : 3

SP 5 – SP 3  3 : 0                                                     3 miejsce - SP 2   0 pkt.    bramki 1 : 9

Nasza drużyna występuje w następującym składzie – Oskar Radziszewski – kpt., Kacper Kasperski – bramkarz, Wiktor Chłapek, Mateusz Leśniewski, Kacper Macura, Maksymilian Tarutin, Adrian Bartoszczuk, Bartosz Lewandowski, Filip Werner oraz Kazimierz Bednarek.

Opiekun reprezentacji – Roman Szamatowicz  

Gratulujemy dużego sportowego sukcesu !

DSC_1746DSC_1743DSC_1740

 

hokej stołowy

W dniu 25.05.2016r. w Szkole Podstawowej w Czyżowicach odbyły się powiatowe zawody w hokeju stołowym. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Karol Kruczek, Tymoteusz Szewczyk, Szymon Herman i Krzysztof Gębski, wszyscy z klasy 4B. Indywidualnie najlepszą lokatę uzyskał Karol Kruczek zajmując 7 miejsce. Została również dokonana klasyfikacja drużynowa, gdzie nasi uczniowie zajęli drugie miejsce.


opiekun Dariusz Targosz

IMG_20160525_111436IMG_20160525_084805IMG_20160525_084730IMG_20160525_084836IMG_20160525_112605

 

Mistrzostwa Wodzisławia Śląskiego w czwórboju lekkoatletycznym

05 maja 2016 roku jak co roku na obiekcie sportowym Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim zostały zorganizowane zawody czwórboju lekkoatletycznego w randze Mistrzostw Wodzisławia Śląskiego.

Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal oraz biegu na 600 metrów dziewczęta i 1000 metrów chłopcy.

Nasza szkoła oczywiście wystawiła swoje reprezentacje, gdzie drużyna chłopców piąty raz z rzędu wygrała swoją rywalizację z kolegami z pozostałych wodzisławskich podstawówek zostając tym samym mistrzami naszego miasta.

Zwycięstwo było tym bardziej okazałe, że przewaga nad kolejną szkołą wyniosła aż 222 punkty wielobojowe.

Dziewczęta również zaprezentowały się bardzo dobrze, zajmując piąte miejsce ale tu należy nadmienić , że nasza drużyna oparta była głównie na uczennicach klas piątych i młodszych. Zdobyte doświadczenie w tym roku, w przyszłym zaprocentuje walką o najwyższe lokaty w lekkoatletyce.

Nasza drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie : Paulina Hnida, Natalia Huk, Natalia Franczyk, Zofia Wróbel, Maja Kasperska oraz Julia Lodowska.

Mistrzostwo Wodzisławia Śl. w roku szkolnym 2015/2016 zdobyli – Kacper Kasperski, Wiktor Chłapek, Oskar Radziszewski, Kazimierz Bednarek, Maciej Turniak oraz Kacper Macura.

Opiekun reprezentacji – Roman Szamatowicz

DSC_1719DSC_1713DSC_1721DSC_1715

 

Kolejny dobry występ

16 marca 2016 roku nasza szkolna reprezentacja dziewcząt w piłce koszykowej zanotowała bardzo udany sportowy występ, tym razem na kolejnym etapie rozgrywek międzyszkolnych – Półfinale Województwa Śląskiego – Energa Basket Cup, w którym dziewczęta zajęły III miejsce.

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Rybniku, gdzie do sportowej rywalizacji stanęły mistrzowie swoich powiatów i rejonów a te drużyny to – SP 5 Wodzisław Śl., SP 2 Rybnik, SP 1 Rudnik oraz SP 2 Czechowice – Dziedzice.

Zawody zostały przeprowadzone systemem pucharowym, gdzie w pierwszym naszym meczu spotkaliśmy się z SP 2 Rybnik ulegając 36 : 52 w kwartach ( 8:19, 4:6, 10:15, 14:12), warto nadmienić, że szkoła ta jest Szkolnym Młodzieżowym Ośrodkiem Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki . W drugim meczu decydującym o zajęciu trzeciego miejsca spotkaliśmy się z SP 1 z Rudnika wygrywając to spotkanie bardzo zdecydowanie 49 : 9 w kwartach ( 23:0, 4:2, 17:2, 7 : 1 ). W meczu o pierwsze miejsce SP 2 Rybnik pokonał szkołę z Czechowic 61 : 22

Tym samym dziewczęta powtórzyły sukces chłopaków z zeszłego roku.

Nasza reprezentacja wystąpiła w następującym składzie : Jasmina Yalcin, Nikol Spyra, Klaudia Maziarz Zofia Wróbel, Wiktoria Franczyk, Nikola Telega, Paulina Hnida – kapitan zespołu, Natalia Huk, Natalia Franczyk, Karolina Żuk, Weronika Borek oraz Aleksandra Holeczek.

Opiekun reprezentacji – Roman Szamatowicz

DSC_1694DSC_1683DSC_1689DSC_1698DSC_1699DSC_1685

 

WICEMISTRZOWIE POWIATU

09 marca 2016 roku na lodowisku w Pszowie jak co roku zostały przeprowadzone zawody w ramach konkurencji sportów zimowych – biegi łyżwiarskie.

Nasza szkoła wystawiła reprezentacje dziewcząt i chłopców. W programie zawodów drużyny dziewcząt rywalizowały na dystansie 250 metrów a następnie na dystansie 750 metrów z kolei chłopcy w pierwszej kolejności wykonywali bieg na dystansie 500 metrów a następnie na dystansie 1000 metrów.

Nasze reprezentacje zaprezentowały się znakomicie plasując się na drugich miejscach w klasyfikacji końcowej zawodów, zdobywając tytuły wicemistrzów powiatu wodzisławskiego w roku szkolnym 2015/2016.

Tym samym, nasza szkoła kolejny rok z rzędu uplasowała się na medalowych miejscach w tej konkurencji sportowej w zawodach o mistrzostwo powiatu.

Wyniki końcowe w klasyfikacji dziewcząt ( pierwsze cztery miejsca )

1 miejsce SP 1 Pszów ( suma czasów 231,6 sek. )

2 miejsce SP 5 Wodzisław Śląski ( suma czasów 244,3 sek )

3 miejsce SP 3 Pszów (suma czasów 282 sek.)

4 miejsce SP 21 Wodzisław Śląski ( suma czasów 309 sek.)

Wyniki końcowe w klasyfikacji chłopców ( pierwsze cztery miejsca )

1 miejsce SP 1 Pszów ( suma czasów 345,6 sek. )

2 miejsce SP 5 Wodzisław Śląski ( suma czasów 354,8 )

3 miejsce SP 16 Wodzisław Śląski ( suma czasów 357,7 )

4 miejsce SP 1 Rydułtowy ( suma czasów 376,3 )

Reprezentacja dziewcząt - Paulina Hnida, Jasmina Yalcin, Maja Kasperska oraz Adrianna Borowska.

Reprezentacja chłopców – Bartosz Rychłowski, Kacper Kasperski, Gabriel Wyrzykowski oraz Maciej Turniak.

Opiekun reprezentacji – Roman Szamatowicz

GRATULUJEMY !

DSC_1677DSC_1673DSC_1680DSC_1676

 

W badmintona też jesteśmy dobrzy !

12 lutego 2016 roku w ostatnim dniu przed feriami nasza szkoła osiągnęła kolejny sukces w kolejnej dyscyplinie sportowej. Tym razem nasza szkoła wystawiła reprezentację chłopców w badmintona.

W tym roku zawody finałowe na szczeblu mistrzostw powiatu w tej konkurencji odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach.

Zawody zostały przeprowadzone systemem pucharowym do dwóch przegranych spotkań. Mecze obfitowały w wiele zwrotów akcji, przy czym były bardzo zacięte i emocjonujące.

Nasi chłopcy zagrali bardzo dobrze a uzyskane wyniki pozwoliły cieszyć się nam z zajęcia III miejsca. O zaciętości i o wyrównanym poziomie zawodów niech świadczy fakt, że o zajęciu I miejsca między trzema szkołami decydował tylko jeden punkt.

A klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco :

1 miejsce SP 2 Pszów                                    - 56 pkt.

2 miejsce SP Gołkowice                                              - 56 pkt.

3 miejsce SP 5 Wodzisław Śląski             - 55 pkt.

Bardzo niewiele brakowało do pełni szczęścia, ale i tak wynik ten należy uznać za duży sukces !

JESTEŚMY III DRUŻYNĄ W POWIECIE !

Nadmienić można fakt, że byliśmy jedyną szkołą z Wodzisławia Śląskiego, która wystawiła drużynę w tej dyscyplinie sportowej.

Szeroka oferta sportowa skierowana do naszych uczniów przynosi wysokie efekty a uczniom dużo frajdy z odniesionych sukcesów.

Naszą szkolną reprezentację w tym roku tworzyli : Kacper Kasperski, Oskar Radziszewski oraz Paweł Stępień.

Opiekun drużyny – Roman Szamatowicz

DSC_1636DSC_1635