ZSP7tarczanagl

Wpłać 1% podatku
Sam decyduj,
procent
na co idą twoje podatki
Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 22.06.2018 09:00 -56 Days

Sport

Miejski Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych

27.11.15 r nasza placówka i MOS i R zorganizował turniej tenisa stołowego. Uczniowie szkół podstawowych stanęli do rywalizacji w 3 kategoriach klas I-II 19 uczestników,dziewcząt klas IV-VI 22 uczestniczek oraz chłopców klas IV-VI 21 uczestników.
Po zaciętej rywalizacji drużyna SP 5 wywalczyła I miejsce.
 
Skład drużyny SP 5:Iwona Kijewska,Kamil Widenka, Karol Kozielski, Maja Kasperska, Aleksandra Hawel, Olga Bożek, Kazik Bednarek, Kacper Macura, Kacper Kubica.
 
Klasyfikacja szkolna:            Indywidualnie:
 
Im SP 5   33 pkt               Im Maja Kasperska
IIm SP 4  31 pkt                 IIm Aleksandra Hawel
IIIm SP 9 26 pkt                 chłopcy
IVm SP 3 10 pkt                 Vm Kazik Bednarek
V m SP 17 6 pkt                 VIm Kacper Kubica
VIm SP 10  6 pkt                klasy I-III
VIIm Sp 1  5 pkt                 IVm Iwona Kijewska
                                       Vm Karol Kozielski
 
Gratulujemy życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach!

DSC_0066DSC_0080DSC_0073DSC_0084DSC_0075DSC_0078

 

Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta

13.11.15 na odremontowanej krytej pływalni MANTA odbyła się I edycja Zawodów Pływackich Szkół Podstawowych.
Dziewczęta i chłopcy klas I-III i IV-VI rywalizowali w swoich wybranych konkurencjach.
 
Drużyna w składzie:Patrycja Szal, Milena Targosz, Franek Izydorek, Dawid Sobianek,Michał Łaciok, Paulina Hnida,
Marta Targosz, Maja Kasperska, Patrycja Rychłowska, Natalia Franczyk, Alicja Świeczyńska, Wiktoria Adamus, Anna Gellen,
Wiktoria Franczyk, Filip Werner, Bartosz Rychłowski, Kacper Kasperski, Mateusz Mackiewicz,Karol Kruczek, Oskar Radziszewski,
wywalczyła III miejsce.
 
Miejsca indywidualne:                                     Klasyfikacja szkolna:
                                     
I m Wiktoria Adamus-kraul
IV m Wiktoria Franczyk-kraul                                 1.SP 2   71 pkt
IV m Paulina Hnida-grzbiet                                    2.SP 1   33 pkt
KLASY I-III                                                         3.SP 5   30 pkt
I m Patrycja Szal                                                  4.SP 3   22 pkt                                      
V m Milena Targosz                                              5.SP 10  20 pkt
                                                                        6.SP Turza Śląska  19 pkt
                                                                        7.SP 9  11 pkt
                                                                        8.SP 16  9 pkt
                                                                        9.SP 28  9 pkt
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
DSC_0013DSC_0021DSC_0023DSC_0010DSC_0018
 

LODOWISKO MIEJSKIE

Informujemy, że od dnia 27 listopada od godziny 15.00
oficjalnie otwarte zostanie Lodowisko Miejskie.

Zapraszamy.

 

III MIEJSCE I BARDZO DODRE ZAWODY

20 października 2015 roku na wodzisławskim Balatonie jak co roku zostały przeprowadzone zawody sztafetowych biegów przełajowych dla uczniów z całego powiatu. W kategorii szkół podstawowych zostało zgłoszonych 17 sztafet dziewcząt i 17 sztafet chłopców.

Nasze drużyny w swoich biegach zajęły bardzo dobre V miejsca, a biorąc pod uwagę że składy w połowie stanowili uczniowie klas V, to wynik ten jest naprawdę świetny.

Te oba rezultaty pozwoliły naszej szkole w klasyfikacji ogólnej zawodów rozgrywanych o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego zająć III miejsce, ustępując jedynie szkołom z Rydułtów i Marklowic.

Czołowe miejsca zajęły w klasyfikacji ogólnej następujące szkoły :

1 miejsce SP 2 Rydułtowy

2 miejsce SP 1 Marklowice

3 miejsce SP 5 Wodzisław Śląski

4 miejsce SP 21 Wodzisław Śląski.

Nasze sztafety wystąpiły w następujących składach :

Drużyna dziewcząt to - Nikola Telega, Maja Kasperska, Klaudia Maziarz, Patrycja Walica, Alicja Świeczyńska i Paulina Hnida a w drużynie chłopców pobiegli : Wiktor Chłapek, Maciej Turniak, Kacper Macura, Mariusz Mackiewicz, Bartłomiej Lewandowski i Oskar Radziszewski.

Opiekun drużyn – Roman Szamatowicz

Gratulujemy uczniom bardzo udanego występu !

DSC_1540DSC_1536DSC_1535

 

4 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

4 października 2015 roku na obiekcie sportowym MORiS w Chorzowie odbył się finał województwa śląskiego VI Turnieju Orlika O Puchar Premiera RP, do którego awansowała nasza drużyna chłopców klas V i młodszych.

Do sportowej rywalizacji w tej grupie wiekowej przystąpiło 8 zwycięzców z grup eliminacji wojewódzkich, w tym oczywiście nasza drużyna . Reprezentacje szkół podstawowych zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły .

W naszej grupie znalazły się następujące szkoły – SP Milówka, SP 4 Radzionków i SP 3 Łazy a w drugiej grupie zagrały – SP 2 Cieszyn, SP Myszków, SP 13 Dąbrowa Górnicza i SP Bieruń.

Wyniki naszej grupy :

SP 5 – SP Milówka 2 : 3 (1 : 0)

SP 5 – SP 3 Łazy 3 : 1 (0 : 1)

SP 5 – SP 4 Radzionków 5 : 3 (3 : 0)

Te wyniki pozwoliły chłopcom awansować do półfinału zawodów gdzie w meczu decydującym o awansie do ścisłego finału spotkaliśmy się z późniejszym jak się okazało zwycięzcą całego turnieju SP Bieruń, w którym przegraliśmy 1 : 5 (1 :1).

W meczu o trzecie miejsce spotkaliśmy się z SP 13 Dąbrowa Górnicza, gdzie po bardzo zaciętym meczu padł remis 1 : 1 ( 1:1 ) i sędzia zarządził rzuty karne. I tu niestety lepsi okazali się rywale, którzy wygrali 3 do 2 i tym samym nasza drużyna została sklasyfikowana na 4 miejscu w województwie śląskim.

Za całodzienne sportowe zmagania całej drużynie chłopców dziękujemy i gratulujemy.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie : Kacper Macura, Sebastian Tarutin, Maciej Turniak, Wiktor Chłapek , Kazimierz Bednarek, Kacper Numrych, Jakub Gajewski, Jeremiasz Bartoszczuk i Dawid Ferenc.

Opiekun drużyny – Roman Szamatowicz

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców

za możliwość uczestniczenia w zawodach w Chorzowie.

DSC_1515DSC_1523DSC_1510DSC_1518DSC_1514DSC_1513

 

PIĄTKA W FINALE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

24 września 2015 roku na orliku przy Zespole Szkół nr 3 w Wodzisławiu Śląskim zostały rozegrane eliminacje wojewódzkie w ramach VI Turnieju Orlika O Puchar Premiera RP.

W zawodach udział wzięło udział 7 szkół , które wygrały wcześniej swoje eliminacje gminne. Do sportowej rywalizacji przystąpiły szkoły z Pszowa, Rydułtów, Krzyżanowic, Olzy, Rudnika oraz dwie szkoły z Wodzisławia Śl. – SP 28 i SP 5.

Nasza drużyna znalazła się w grupie ze szkołami z Olzy i Rudnika, gdzie uzyskaliśmy następujące wyniki :

SP 5 – SP Olza                  3 : 0

SP 5 - SP Rudnik               4 : 3

Te wyniki pozwoliły naszej reprezentacji chłopców klas V i młodszych, awansować do finału. Tu okazaliśmy się lepsi od SP 28 i tym samym awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Chorzowie.

Najlepszymi zawodnikami naszej szkolnej drużyny w tych zawodach byli Kacper Macura i Maksymilian Tarutin.

Nasza szkolna drużyna wystąpiła w następującym składzie : Wiktor Chłapek, Kacper Macura, Maksymilian Tarutin, Kazimierz Bednarek, Maciej Turniak, Kacper Numrych, Jakub Gajewski, Jeremiasz Bartoszczuk i Dawid Ferenc.

Opiekun drużyny - Roman Szamatowicz

 

GRATULUJEMY DRUŻYNIE SUKCESU !!!

DSC_1505DSC_1506DSC_1507DSC_1504

 

NOWY ROK SZKOLNY I PIERWSZY SPORTOWY SUKCES

18 września 2015 roku na terenie naszego Orlika zostały przeprowadzone zawody piłki nożnej chłopców klas V i młodszych w ramach eliminacji gminnych Turnieju o Puchar Premiera RP.

W zawodach udział wzięły drużyny z SP 5, SP 1 oraz SP21, gdzie mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Awans do następnego etapu rozgrywek zdobywa tylko zwycięzca zawodów. Wyniki przedstawiają się następująco :

SP 5 - SP 1           5 : 0

SP 5 - SP 21         4 : 3

SP 1 - SP 21           1 : 5

Tabela końcowa zawodów :

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 5  - 6 pkt. ( bramki 9 : 3 )

2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 21                       - 3 pkt. ( bramki 8 : 5 )

3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1                         - 0 pkt. ( bramki 1 : 10 )

Bramki w meczu z SP 1 zdobyli – Macura 2, Werner 1, Numrych 2

Bramki w meczu z SP 21 zdobyli – Tarutin 1, Chłapek 1, Werner 1, Numrych 1

Awans do zawodów na szczeblu eliminacji wojewódzkich wywalczyli : Kazimierz Bednarek, Kacper Macura, Wiktor Chłapek – kapitan, Maksymilian Tarutin, Filip Werner, Dawid Ferenc, Jakub Gajewski, Jeremiasz Bartoszczuk i Kacper Numrych.

Opiekun drużyny – Roman Szamatowicz

GRATULUJEMY !

DSC_1468DSC_1485DSC_1475DSC_1480DSC_1472DSC_1470