ZSP7tarczanagl

Ubezpieczenie

Nr polisy dla szkoły: 92105117

Ubezpieczenie NNW AXA

Przydatne informacje

 

Facebook

facebook
Szkoła 26 Marca 66 

facebook
Szkoła Tysiąclecia 25

facebook
Przedszkole PCK 1

Odliczanie czasu
Wakacje już za: 21.06.2019 09:00 242 Days

Sport

NOWY ROK SZKOLNY I PIERWSZY SPORTOWY SUKCES

18 września 2015 roku na terenie naszego Orlika zostały przeprowadzone zawody piłki nożnej chłopców klas V i młodszych w ramach eliminacji gminnych Turnieju o Puchar Premiera RP.

W zawodach udział wzięły drużyny z SP 5, SP 1 oraz SP21, gdzie mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Awans do następnego etapu rozgrywek zdobywa tylko zwycięzca zawodów. Wyniki przedstawiają się następująco :

SP 5 - SP 1           5 : 0

SP 5 - SP 21         4 : 3

SP 1 - SP 21           1 : 5

Tabela końcowa zawodów :

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 5  - 6 pkt. ( bramki 9 : 3 )

2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 21                       - 3 pkt. ( bramki 8 : 5 )

3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1                         - 0 pkt. ( bramki 1 : 10 )

Bramki w meczu z SP 1 zdobyli – Macura 2, Werner 1, Numrych 2

Bramki w meczu z SP 21 zdobyli – Tarutin 1, Chłapek 1, Werner 1, Numrych 1

Awans do zawodów na szczeblu eliminacji wojewódzkich wywalczyli : Kazimierz Bednarek, Kacper Macura, Wiktor Chłapek – kapitan, Maksymilian Tarutin, Filip Werner, Dawid Ferenc, Jakub Gajewski, Jeremiasz Bartoszczuk i Kacper Numrych.

Opiekun drużyny – Roman Szamatowicz

GRATULUJEMY !

DSC_1468DSC_1485DSC_1480DSC_1470DSC_1475DSC_1472

 

Próba Bicia Rekordu Guinness'a w Speedstacks

W dniu 12 listopada 2015 roku nasza szkoła  przyłączy się do światowej akcji Bicia Rekordu Guinness'a w Speedstacks. Tego dnia wiele szkół i organizacji na całym świecie spróbują pobić magiczną liczbę ludzi układających szybkie kubki, celem jest liczba 610.000

W roku ubiegłym rekord układających speedstackerów wyniósł ponad 592.000!

 Nasza szkoła zgłosiła swój udział w imprezie, również dołożymy pokaźną cegiełkę w postaci ponad 100 układających.

Jesteśmy na razie jedyną szkołą w Polsce zarejestrowaną do bicia rekordu Guinness'a

http://www.thewssa.com/stackup/2015
(Who is registered for the 2015 STACK UP! - tutaj jest spis zarejestrowanych organizacji oraz szkół) 

logo
http://www.thewssa.com

Serdecznie zapraszam do zabawy!

Dariusz Targosz

 

 

„Piątka” w sporcie - najlepsza

10 raz z rzędu „Piątka” w sporcie - najlepsza

w Wodzisławiu Śląskim

Przed nami kolejny rok szkolny, pełen nowych sportowych wyzwań i miejmy nadzieję pełen nie mniejszych sukcesów niż te uzyskane przez naszych uczniów w poprzednim roku szkolnym. Przez cały poprzedni rok nasze szkolne reprezentacje dziewcząt i chłopców startowały na różnych sportowych arenach, osiągając bardzo wiele sukcesów gdzie do największych zaliczyć można :

III miejsce w Finale Województwa Śląskiego w biegu sztafetowym chłopców 4x100 m

VIII miejsce w Finale Województwa Śląskiego w biegach łyżwiarskich dziewcząt

III miejsce w Półfinale Województwa Śląskiego w piłce koszykowej chłopców

Biorąc te i wiele innych sportowych sukcesów naszych drużyn nasza szkoła, wygrała sportową rywalizację we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych Wodzisławia Śląskiego w roku szkolnym 2014/2015!

A ponieważ stało się to 10 raz z rzędu, tym bardziej z większą przyjemnością informujemy o tym zwycięstwie !

Podsumowanie współzawodnictwa odbyło się 23 czerwca 2015 roku w sali Wodzisławskiego Centrum Kultury, gdzie Dyrektor naszej szkoły otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecy okolicznościowy puchar, dyplom oraz piłki dla naszych uczniów.

W tym miejscu bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom reprezentujących nasza szkołę na zawodach sportowych, szczególnie byłym szóstoklasistom.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za wszelkie wsparcie naszych szkolnych drużyn !

Wyniki współzawodnictwa sportowego 13 szkół podstawowych Wodzisławia Śląskiego za rok szkolny 2014 / 2015 przedstawiają się następująco :

1 miejsce        Szkoła Podstawowa nr 5     - 476,5 pkt

2 miejsce         Szkoła Podstawowa nr 3       - 249 pkt.

3 miejsce         Szkoła Podstawowa nr 8       - 212,5 pkt

4 miejsce         Szkoła Podstawowa nr 21     - 180,5 pkt

5 miejsce         Szkoła Podstawowa nr 10     - 159 pkt.

6 miejsce         Szkoła Podstawowa nr 9       - 114,5 pkt.

7 miejsce         Szkoła Podstawowa nr 16     - 87 pkt.

 

Badanie słuchu

Badanie słuchu uczniów klas pierwszych zostają przeprowadzone w terminie późniejszym (październik, listopad) z powodów niezależnych od naszej placówki.

 

KOLEJNE SPORTOWE SUKCESY

13 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się ostatnia, piąta edycja Wodzisławskiej Ligi Szachowej zorganizowanej przez UKS „Baszta” Wodzisław Śląski.

Te ostatnie zawody sportowe, w których wystąpili nasi uczniowie w tym roku szkolnym zakończyły się bardzo udanie dla naszych szachistów. Tego dnia wystąpili : Adam Gardian, Karolina Żuk oraz Emilia Plewa, i tak Adam Gardian zwyciężył w grupie klas IV – VI a Karolina Żuk zajęła III miejsce w grupie klas IV – VI , gdzie na podkreślenie zasługuje fakt , że to uczniowie klas IV.

Ponadto ogromny sukces odniósł Adam Gardian wygrywając rywalizację we wszystkich pięciu edycjach będąc tym samym najlepszym szachistą w Wodzisławiu Śląskim w swojej grupie wiekowej.

A Prezydent Miasta Pan Mieczysław Kieca ufundował okolicznościowy puchar dla zawodnika, który zgromadził największą ilość punktów w całym cyklu zawodów.

I tu najlepszym zawodnikiem okazał się ..............oczywiście uczeń naszej szkoły ADAM GARDIAN.

WIELKIE GRATULACJE !

Opiekun drużyny – Roman Szamatowicz

 

Bardzo dziękujemy i gratulujemy

bardzo udanego sportowego roku szkolnego

w wykonaniu naszych uczniów !!!

DSC_1400DSC_1407DSC_1412DSC_1414DSC_1401

 

III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

03 czerwca 2015 roku na stadionie lekkoatletycznym w Sosnowcu zostały przeprowadzone Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach rozstawnych.

Udział w nich wzięły najlepsze reprezentacje szkolne z całego województwa śląskiego. Nasza szkoła miała prawo wystawienia sztafety 4 x 100 metrów chłopców, po wcześniejszym wygraniu rywalizacji w rejonie wodzisławskim. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami PZLA, nawet z pomiarem fotokomórkowym.

Nasi chłopcy spisali się REWELACYJNIE ! Po pasjonującej rywalizacji, gdzie sportowa walka dosłownie trwała do ostatnich centymetrów, drużyna w składzie – Patryk Turniak, Miłosz Drobek, Filip Wolny oraz Kacper Kasperski -

ZDOBYŁA III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM !

Ten rewelacyjny wynik został uzyskany po perfekcyjnym biegu a przede wszystkim po świetnych zmianach przy przekazywaniu pałeczki sztafetowej na pełnej szybkości, tu chłopcy wykonali świetną robotę.

Po zakończeniu zawodów nasza drużyna została udekorowana brązowymi medalami.

Pierwsza 10-tka w roku szkolnym 2014/2015 w kategorii sztafet 4 x 100 metrów chłopców w Województwie Śląskim wygląda następująco :

1 miejsce -          SP 2 Kozy uzyskany czas 52,92

2 miejsce -          SP 37 Katowice uzyskany czas 55,47

3 miejsce -         SP 5 Wodzisław Śl. uzyskany czas 56,31

4 miejsce SP 6 Czuchów ( 56,32), 5 miejsce SP 15 Ruda Śl. ( 56,92), 6 miejsce SP 29 Rybnik ( 56,93), 7 miejsce SP 12 Studzionka (57,04), 8 miejsce SP 7 Gliwice (58,80), 9 miejsce SP 42 Sosnowiec (59,67), 10 miejsce SP 6 Zabrze (60,24).

Opiekun drużyny – Roman Szamatowicz

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za sfinalizowanie przejazdu na te zawody.

DSC_1382DSC_1369DSC_1388DSC_1377DSC_1374DSC_1385

 

Kolejne sportowe sukcesy naszych uczniów !

01 czerwca 2015 roku na stadionie miejskim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Centrum” oraz Urząd Miasta Wodzisławia Śl. zorganizowali dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zawody sportowe z okazji Dnia Dziecka – Festiwal sztafet.

Nasza szkoła wystawiła swoje reprezentacje we wszystkich biegach sztafetowych t.j. 4 x 100m. dziewcząt i chłopców klas I – IV oraz sztafety szwedzkie dziewcząt i chłopców klas V – VI.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć szkolnych reprezentacji, gdzie uczniowie naszej szkoły osiągnęli świetne wyniki, i tak :

Sztafeta chłopców klas IV 4 x 100 m. w składzie – Maciej Turniak, Wiktor Chłapek, Nikodem Krzyżanowski oraz Kacper Macura zajęła miejsce III

Sztafeta dziewcząt klas IV 4 x 100 m. w składzie – Aleksandra Holeczek, Jasmina Yalcin, Maja Kasperska oraz Natalia Huk zajęła miejsce II

Sztafeta szwedzka chłopców klas V – VI w składzie – Jan Kowalski, Patryk Turniak, Miłosz Drobek oraz Kacper Kasperski zajęła miejsce I

Nasi młodzi lekkoatleci startowali przy ogromnym wsparciu naszych uczniów klas IV , V i VI, którzy z trybun stadionu dopingowali naszych biegaczy.

BARDZO ZA TO DZIĘKUJEMY !

Opiekunami drużyn byli – Joanna Orszulik i Roman Szamatowicz

DSC_1335DSC_1345DSC_1327DSC_1352DSC_1363DSC_1342